អេដា លើកចំណុចនេះឡើងឱ្យស្ថាប័ន Miss Universe Cambodia ពិចារណាម្ដងទៀត ប៉ះចំបេះដូងអ្នកគាំទ្រគ្រប់ៗគ្នា
តារា​ចម្រៀង​ អេដា សុំ​ឱ្យ​ស្ថាប័ន Miss Universe Cambodia និង​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ​ងាក​មក​ update ​រាល់​សកម្មភាព​ប្រកួត​របស់ ហ្វីយ៉ាតា Miss Universe Cambodia 2025 និង​បំផុស​ការ​បោះឆ្នោត​គាំទ្រ ដោយ​ទុក​រឿង​ចម្រូងចម្រាស​មួយ​ឡែក​សិន។
ដូច​ដែល​មហាជន​បាន​ជ្រាប ពេល​នេះ​បវរ​កញ្ញា​តំណាង​កម្ពុជា ថៃ នារី​សុជាតា ហ្វីយ៉ាតា កំពុង​មាន​វត្តមាន​នៅ​ទឹក​ដី​នៃ​រាជាណាចក្រ​ថៃ​ក្នុង​ការ​ប្រកួត Miss Universe 2025 ដើម្បី​មុខ​មាត់​ប្រទេស​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ។ ស្របជាមួយគ្នានេះ តារាចម្រៀង អេដា បាន​លើក​ឡើង​ចំៗ​ទៅ​កាន់​ស្ថាប័ន Miss Universe Cambodia និង​បណ្ដា​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ​យ៉ាង​ដូច្នេះ​ថា៖ «ស្ថាប័ន Miss Universe Cambodia និងអ្នកពាក់ព័ន្ធកម្មវិធីទាំងអស់​ គួរទុករឿងចម្រូងចម្រាសផ្ទាល់ខ្លួនមួយឡែកសិន​ ហេីយចូលមកបង្ហេីយការងារដែលបានចាប់ផ្តេីមអោយចប់ចុងចប់ដេីម​ បូករួមទាំងការបង្ហោះពីសម្មភាពប្រលងរបស់បេក្ខភាពតំណាងកម្ពុជា​នៅលេីទឹកដីប្រទេសថៃ​ បំផុសបំផុលការបោះឆ្នោតគាំទ្រ​ និងធ្វេីបច្ចុប្បន្នភាព (Update) អំពីភាពលេចធ្លោ​របស់​ បវរកញ្ញាកម្ពុជា Fiyata នៅក្នុងវគ្គនីមួយៗ​ អោយប្រជាជនកម្ពុជានិងពិភពលោកបានដឹង​ ព្រោះនេះជាផេកផ្លូវការ​ តំណាងអោយកម្ពុជា​ ក្នុងខណ:ពេលនេះត្រូវសាមគ្គីគ្នាកុំអោយប្រទេសជាប់របងគេមេីលងាយ​ព្រោះ Fiyata បានជាទៅដល់ប្រទេសគេហេីយ​ ជាន់ឆាកគេហេីយ​ ចាំចប់កម្មវិធីចាំឈ្លោះគ្នាឯងតទៀតទៅ​ឯណាសំលេងវិជ្ជមាន​ គាំទ្រស្រ្តី​ និងមាតា ដែលអ្នកាន់កម្មវិធីតែងតែស្រែកកោកៗនោះ?This is the platform to support our Woman to raise her voice, not holding her back. Gather your senses and finish what you have started.»។
បញ្ហា​ចម្រូងចម្រាស​រវាង​ម្ចាស់​ភាគហ៊ុន Miss Universe Cambodia បាន​ជះ​ឥទ្ធិពល​ខ្លាំង​ដល់​ម្ចាស់​មកុដ Miss Universe Cambodia 2025 រហូត​មុន​ការ​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​ប៉ុន្មាន​ថ្ងៃ មាន​លិខិត​ជូន​ដំណឹង​លែង​បញ្ជូន​បេក្ខភាព​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​ថែម​ទៀត​ផង។ ជា​ការ​ឆ្លើយ​តប ថៃ នារីសុជាតា ក៏​បាន​ឲ្យ​ក្រុម​មេធាវី​របស់​ខ្លួន ចេញ​លិខិត​ផ្លូវ​ច្បាប់ បញ្ជាក់​ពី​ភាព​ស្អាតស្អំ ព្រម​ទាំង​ជំហរ​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​នៅ​ថៃ​ឲ្យ​បាន​ទៀត​ផង។
ដូចនេះ​ហើយ​ទើបផេក​ផ្លូវការ Miss Universe Cambodia លែង​មាន​ការ​បង្ហោះ​អ្វី​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​ប្រកួត​របស់​បវរកញ្ញា​កម្ពុជា ថៃ នារីសុជាតា អំឡុង​ពេល​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​កម្មវិធី Miss Universe លើក​ទី៧៤ ដែល​កំពុង​រៀបចំ​ឡើ់ង​នៅ​ប្រទេស​ថៃ។
ការ​លើក​ឡើង​របស់ អេដា ក្នុងពេលនេះបាន​ធ្វើ​ឱ្យ​មហាជន​អ្នក​តាម​ដាន​វិស័យ​បវរ​កញ្ញា​​គាំទ្រ​ជាខ្លាំង ខណៈ​នេះ​ជា​ចំណុច​រសើប ​និង​មិន​គួរ​បណ្ដែត​បណ្ដោយ​បន្ត​ទៀត​នោះ​ឡើយ ហើយក៏សង្ឃឹម​ថា​ស្ថាប័ន Miss Universe Cambodia គិត​គូរ​ចំពោះ​ចំណុច​ទាំង​អស់​ខាង​លើនេះ៕