«ផ្លូវថ្មើរជើង មាត់ទន្លេ» នឹងបើកដំណើរការសាកល្បងនៅថ្ងៃ១ ខែកុម្ភៈ ២០២៥ រៀងរាល់ថ្ងៃចុងសប្ដាហ៍ចាប់ពីម៉ោង ៦ ល្ងាចរហូតដល់ម៉ោង ១១ យប់។ នេះបើតាមការឱ្យដឹងក្នុងកិច្ចប្រជុំដែលរៀបចំដោយឯកឧត្ដម ឃួន ស្រេង អភិបាល នៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ។
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានឲ្យដឹងតាមរយៈកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាព នៃការរៀបចំផ្លូវថ្មើរជើង (Walkstreet) កាលពីរសៀលថ្ងៃទី ២៩ មករាម្សិលមិញថានឹងដាក់ឱ្យដំណើរការសាកល្បង នៃផ្លូវថ្មើរជើងនោះ មានទីតាំងតាមបណ្ដោយមាត់ទន្លេចាប់ពីមុខប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា រហូតដល់ព្រះបរមរាជវាំង (ផ្លូវលេខ២៤០) នៅដើមខែក្រោម ចាប់ពីម៉ោង ៦ ល្ងាចដល់ ១១ យប់ (សៅរ៍-អាទិត្យ)។ កិច្ចប្រជុំស្ដីពីដំណើរការនៃការបើកឱ្យប្រើសាកល្បងផ្លូវថ្មើរជើងថ្មីនេះ ត្រូវបានធ្វើឡើងក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្ដម ឃួន ស្រេង អភិបាលនៃគណៈអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងមានការចូលរួមពីតំណាងក្រសួងទេសចរណ៍ និងអាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធនៅសាលារាជធានីភ្នំពេញ។
ក្រោយទទួលបានដំណឹងនៃការដាក់ឱ្យដើរសាកល្បងនៃផ្លូវថ្មើរជើងថ្មីមួយនេះមហាជនអ្នកប្រើប្រាស់នៅក្នុងបណ្ដាញសង្គមបាននាំគ្នាចូលខមិនត្រេកអរជាមួយសមិទ្ធផលថ្មី ព្រមទាំងស្នើសុំឱ្យបើកជារឿងរាល់ល្ងាច ដើម្បីបានប្រើប្រាស់ ព្រមជាមួយគ្នានេះខាងរដ្ឋបាលរាជធានី បង្កើនការយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមលើសណ្ដាប់ធ្នាប់លើផ្លូវថ្មើជើងថ្មី ដើម្បីសោភ័ណភាពក្នុងទីក្រុង ហើយក៏ជាចំណែកទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរផងដែរ៕