តួឯកស្រីក្នុងរឿង «ប្រុសលក់ខ្លួន» កញ្ញា ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌ្ឍី បានបង្ហើបប្រាប់ថា ការចាក់បញ្ចាំងភាពយន្តខ្មែររឿង «ប្រុសលក់ខ្លួន» កំពុងដំណើរការរលូន និងត្រៀមចាក់បញ្ចាំងនៅតាមបណ្ដារោងកុនដល់ទៅ ៨៦ កន្លែង នៅទូទាំងប្រទេសថៃ។
នេះជាមោទកភាពមួយរបស់ភាពយន្តខ្មែរដែលកំពុងវិវឌ្ឍខ្លួនបានយ៉ាងល្អទៅកាន់ទីផ្សារក្រៅប្រទេស ដោយមានចំនួនអ្នកគាំទ្រច្រើន ថែមទាំងត្រូវបានយកទៅចាក់បញ្ចាំងស្ទើរគ្រប់រោងភាពយន្តនៅក្នុងប្រទេស។ ដោយឡែក ក្រោយការសម្ពោធខ្សែរឿង «ប្រុសលក់ខ្លួន» នៅក្នុងប្រទេសថៃ នាពេលថ្មីៗនេះ ស្រាប់តែតួឯកស្រីក្នុងរឿងនេះបានបង្ហើបប្រាប់ឱ្យមហាជនបានដឹងថា រឿងប្រុសលក់ខ្លួន ឬ Rent Boy កំពុងដំណើរការយ៉ាងរលូនក្នុងការចាក់បញ្ចាំងនៅប្រទេសថៃ មិនតែប៉ុណ្ណោះរឿងមួយនេះត្រូវបានអនុញ្ញាតឱ្យយកទៅចាក់បញ្ចាំងនៅរោងកុនចំនួន ៨៦ កន្លែងនៅទូទាំងប្រទេសថៃថែមទៀតផង។ ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌីបានបន្ថែមទៀតថា៖ «រឿង ប្រុសលក់ខ្លួន ឬ Rent Boy នេះជាប្រភេទរឿងបែបកំប្លែងលាយឡំជាមួយភាពផ្អែមល្ហែមដែលមើលទៅជារសជាតិថ្មីគួរឱ្យចង់ទស្សនា។
ក្នុងនោះដែរ តួឯកស្រី ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌី ក៏បានអរគុណទៅដល់អ្នកគាំទ្រទាំងអស់ដែលបានឱ្យពិន្ទុភាពយន្តខ្មែរមួយនេះយ៉ាងល្អរហូតទទួលបានឱកាសក្នុងការចាក់បញ្ចាំងនៅក្រៅប្រទេស៕