ក្រោយផ្ទេរតំណែង Miss Universe Cambodia 2023 ចន សុទីម៉ា ពោលយ៉ាងក្ដុកក្តួលខ្លីបែបនេះទៅកាន់អ្នកគាំទ្រ​
សំឡេងត្រូវបានបង្កើតឡើងតាមរយៈប្រព័ន្ធបញ្ញា​សិប្បនិម្មិត្ត។
គ្រាន់​តែ​ឆ្លង​ផុត​រាត្រី​ផ្ទេរ​មកុដ​ភ្លាម​ ចន​ សុទីម៉ា​ បាន​ពោល​ពាក្យ​ទាំង​អាឡោះ​អាល័យ​ ទៅ​កាន់​អ្នក​គាំទ្រ​​ឱ្យ​ចងចាំ​រូប​នាង ​ខណៈ​ម្ចាស់ជយលាភី​ដែល​ត្រូវ​​បន្ត​តំណែង​បន្ទាប់​នៃ​ Miss Universe Cambodia ឆ្នាំ​នេះ បាន​ទៅ​លើ​ ​ ប្រាសាទ ​ដាវីន​។
​រយៈពេល​១​ឆ្នាំ​​ពិត​ជា​លឿន​ណាស់​សម្រាប់​ Miss Universe Cambodia 2023 ចន សុទីម៉ា​​ ប៉ុន្តែ​ទោះ​បី​ជា​យ៉ាង​នេះ​​​ Miss Universe Cambodia 2024 ត្រូវ​តែ​មាន​ម្ចាស់​គ្រង​បន្ត​។​ ជា​ការ​ពិត​ណាស់​ កម្ពុជា​ក៏​បាន​រក​ឃើញ​បវរកញ្ញា​ឯក​មួយ​រូប​ដែល​មាន​ទាំង​សមត្ថភាព ​ចំណេះ​ដឹង ​ព្រម​ទាំង​រូប​សម្រស់ ​សក្ដិសម​ជា​ម្ចាស់​ជយលាភី​គ្រង​មកុដ​កញ្ញា​ឯក​ចក្កវាឡ​កម្ពុជា​​ នៅក្នុង​​រាត្រី​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ​ខែ​សីហា​ ឆ្នាំ​២០២៤​​ នោះ​គឺ​ ប្រាសាទ ​ដាវីន​។ ស្រប​ជាមួយ​ការ​សាទរ​ជោគជ័យ​ដ៏​អស្ចារ្យ​សម្រាប់​កញ្ញា​ឯក​ថ្មី ស្រាប់​តែ​​ ចន ​សុទីម៉ា ​ កញ្ញា​ឯក​ចក្កវាឡ​កម្ពុជា​ឆ្នាំ​២០២៣​ បាន​រៀប​រាប់​ទាំង​អាល័យ​យ៉ាង​ខ្លី​ថា​៖ ​«រាត្រី​ផ្ទេរ​មកុដ​​ Miss Universe Cambodia សង្ឃឹម​ថា​បង​ប្អូន​ទាំងអស់​គ្នា​ចង​ចាំ​រូប​នាង​ខ្ញុំ​»​។​
ទន្ទឹមនិងការ​​ពោល​ពាក្យលា​​ទាំង​អាល័យ​មួយ​​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឱ្យ​បង​ប្អូន​មហាជន​​ចូល​ខមិន​សម្ដែង​ក្ដី​នឹក​រឭក​ ថែមទាំងពោលសរសើរ​ពី​ការ​ខិតខំ​ប្រឹង​ប្រែង​កន្លង​មក​របស់​ ទីម៉ា ចាប់​តាំង​ពី​ថ្ងៃ​ដំបូង​នៃ​ការ​ប្រកួត​រហូត​ទទួល​បាន​ជយលាភី។ ​​មិន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ​ហ្វេន​ៗរបស់​បវរ​កញ្ញា​កម្ពស់​បាន​រូប​នេះ ​ឆ្លៀត​សរសើរ​ស្រី​ស្អាត​របស់​ពួកគេ​ទៀត​ថា ​យប់​មិញ​នេះ​អ្នក​ពិត​ជា​ស្រស់​ស្អាត​ខ្លាំង​ណាស់​ ថែមទៀតផង៕