ខេត្តសៀមរាបនឹងរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍បង្ហោះខ្លែងឯក លើកទី២ ក្នុងរយៈពេល ៣ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី៦ ដល់ថ្ងៃទី៨ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៦ នៅអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិសៀមរាប។ នេះបើតាមការជូនដំណឹងលើផេកផ្លូវការមន្ទីរព័ត៌មានខេត្តសៀមរាប។
ព្រឹត្តិការណ៍បង្ហោះខ្លែងឯក លើកទី២ បានវិលត្រឡប់មកជាថ្មីលើទឹកដីនៃខេត្តសៀមរាប។ ព្រឹត្តិការណ៍លើកនេះរៀបចំឡើងដល់ទៅ ៣ ថ្ងៃ ជាប់គ្នា ដោយមានការប្រកួតបង្ហោះខ្លែង ការសម្ដែងសិល្បៈល្ខោនបាសាក់ ការតាំងពិព័រណ៍បង្ហាញពីរបៀបធ្វើខ្លែងឯកថែមទៀតផង។ គួរឱ្យដឹងថា ពិធីបុណ្យខ្លែងឯកខ្មែរ និងខ្លែងសេរី ដែលរៀបចំឡើងនាពេលខាងមុខនេះគឺដើម្បីផ្សារភ្ជាប់បច្ចុប្បន្ន និងអតីតកាល បន្តរក្សាកេរ្តិ៍មរតកដូនតាខ្មែរ ក៏ដូចជាផ្សព្វផ្សាយប្រវត្តិរបស់ខ្លែងឯកដែលមានចារឹកនៅតាមប្រាង្គប្រាសាទ។ មួយវិញទៀត ព្រឹត្តិការណ៍នេះនឹងបានជំរុញការផ្សព្វផ្សាយដល់ភ្ញៀវបរទេសដែលមកលេងកម្សាន្តបានស្គាល់វប្បធម៌ដ៏ល្អឯករបស់ប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
គួរឱ្យដឹងថា ព្រឹត្តិការណ៍នេះ មិនមែនត្រឹមតែសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តសៀមរាបប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែក៏សម្រាប់អ្នកចូលរួមមកពីបណ្ដាខេត្តផ្សេងដែលចង់ចូលរួមប្រកួត និងទស្សនាកម្មវិធីនេះដែរ៕