ទិដ្ឋភាពនៃការលេងល្បែងប្រជាប្រិយខ្មែរ បោះអង្គញ់ អមជាមួយបទចម្រៀងចូលឆ្នាំនៅបរិវេណប្រាសាទអង្គរវត្តដែលមានការចូលរួមពីសំណាក់តារាសម្ដែងស្រអែមស្រស់ នី មុនីនាថ និងតារាចម្រៀង ខេមរៈ សិរីមន្ត ព្រមជាមួយជនបរទេសប្រុស-ស្រី ជាច្រើនរូបកំពុងទទួលបានការចាប់អារម្មណ៍ពីសំណាក់មហាជន។
វីដេអូដែលទទួលបានការសរសើរព្រោងព្រាតពីសំណាក់អ្នកលេងនៅបណ្ដាញសង្គមហ្វេសបុកត្រូវបានបង្ហោះនៅលើអាខោនផ្លូវការរបស់តារាសម្ដែងស្រី នី មុនីនាថ កាលពីម្សិលមិញនេះ។ ដោយឡែក វីដេអូដែលកំពុងផ្ទុះការចាប់អារម្មណ៍មួយនេះបានបង្ហាញទិដ្ឋភាពទាំងស្រុងនៃការលេងល្បែងប្រជាប្រិយខ្មែរ បោះអង្គញ់ នៅក្នុងបរិវេណនៃប្រាសាទអង្គរវត្តដែលមានការចូលរួមពីសំណាក់តារាចម្រៀង តារាសម្ដែង ព្រមជាមួយជនបរទេសប្រុស-ស្រី ជាច្រើនរូបចូលរួមលេងជាមួយផងដែរ។
ពិតណាស់ ល្បែងប្រជាប្រិយ បោះអង្គញ់ ជាល្បែងកម្សាន្តមួយដែលប្រជាជនខ្មែរតែងតែនិយមលេងក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណីខ្មែរហើយការបង្កើតទិដ្ឋភាពដ៏សប្បាយរីករាយបែបប្រពៃណីខ្មែរបែបនេះហាក់បានដាស់អារម្មណ៍អ្នកដែលបានឃើញឱ្យនឹកដល់អតីតកាលនាពេលកន្លងជាមួយល្បែងប្រជាប្រិយខ្មែរមួយនេះ។ មួយទៀត ការបង្កើតឱ្យមានការលេងល្បែងប្រជាប្រិយភាពនៅលើទឹកដីអច្ឆរិយអង្គរនិងបង្ហោះចែករំលែកបែបនេះគឺបានឆ្លុះបញ្ចាំងវប្បធម៌ដ៏ល្អល្អះរបស់កម្ពុជា ណាមួយបាននាំជនបរទេសលេងកម្សាន្តបែបនេះហាក់បានចែករំលែកឱ្យពិភពលោកបានស្គាល់កម្ពុជាបានតែច្បាស់បន្ថែមទៀត។
តាមរយៈវីដេអូនេះដែរ មហាជនបានចូលខមិននិងចែករំលែកព្រោងព្រាតព្រមទាំងបានកោតសរសើរចំពោះតារាសម្ដែងខាងលើដែលបង្កើតទស្សនីយភាពក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំ មិនតែប៉ុណ្ណោះថែមបាននាំជនបរទេសឱ្យបានស្គាល់ល្បែងប្រជាប្រិយរបស់ខ្មែរទៀតផង៕