ម្ចាស់ពាន Cambodian Idol រដូវកាលទី៤ បានចេញបកស្រាយដោយបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ៗថាមូលហេតុដែលលោកសម្រក់ទឹកភ្នែកនៅលើឆាក មិនមែនក្នុងចេតនាសុំជំនួយនោះទេ។ ផ្ទុយទៅវិញ ត្រឹមការស្រលាញ់ និងគាំទ្រពីបងប្អូនមហាជនគ្រប់គ្រាន់ហើយសម្រាប់លោក។
នៅក្នុងថ្ងៃទិវាមាតា តារាចម្រៀង លីម តិចម៉េង បានចូលរួមចែករំលែកបទពិសោធន៍ជីវិត។ នាថ្ងៃនោះ ទឹកភ្នែកច្រើនដំណក់បានរមៀលស្រក់លើផែនថ្ពាល់កំលោះមកពីកំពង់ចាមរូបនេះព្រមជាមួយពាក្យពេចន៍ដែលនិយាយចេញទាំងអួលដើមកនូវបញ្ហាដែលលោកនិងគ្រួសារបានជួបប្រទះនាពេលកន្លងមក។
លោកបានរៀបរាប់ពីជីវិតជាកូនប្រុសដែលត្រូវមើលថែគ្រួសារទាំងមូលដែលមានប្អូននិងម្ដាយសុទ្ធតែមានជំងឺតែទោះជាយ៉ាងនេះលោកពុំដែលបោះបង់ចោលអ្នកមានគុណ និងប្អូនស្រីជាទីស្រលាញ់របស់លោកនោះទេ។
ពិតណាស់ការរៀបរាប់បង្ហាញពីទុក្ខលំបាករបស់លោកនាពេលនោះបានធ្វើឱ្យមហាជនមួយចំនួនមានការយល់ច្រឡំថាលោកធ្វើបែបនេះដើម្បីសុំជំនួយសប្បុរសធម៌។ តែតាមការពិតមិនដូចអ្វីដែលបងប្អូនមហាជនយល់ឃើញនោះទេព្រោះថាតាំងពីថ្ងៃដំបូងដែលលោកចាប់យកអាជីពជាតារាចម្រៀងរហូតបានក្លាយជាម្ចាស់ជយលាភីកម្មវិធីប្រឡងចម្រៀងលំដាប់ពិភពលោក Cambodian Idol លោកពុំដែលហាមាត់សុំជំនួយពីមហាជន ឬអ្នកគាំទ្រម្ដងម្ដងណាឡើយ។
ជាមួយគ្នានេះដែរ តិចម៉េង បានបង្ហោះសំណេរខ្លីមួយដើម្បីចៀសវាងការភ័ន្តច្រឡំពីសំណាក់មហាជនយ៉ាងដូច្នេះថា៖ «ពុកម៉ែ បងប្អូនទាំងអស់គ្នាសូមកុំយល់ច្រឡំ វីដេអូ ការចែករំលែកបទពិសោធន៍ក្នុងកម្មវិធី ទិវាអ្នកម្តាយ កាលពីម្សិលមិញថាជាការសុំជំនួយពីពុកម៉ែ បងប្អូន រឺ fan ណាម្នាក់ឡើយ ខ្ញុំបាទបង្ហោះសំណេរនេះដោយសារមានបងប្អូន fan fan ជាច្រើនបានយល់ច្រឡំថាខ្ញុំបាទរៀបរាប់ យំកាលពីយប់ម្សិលមិញនេះគឺដោយសារត្រូវការជំនួយហើយក៏មានបងប្អូន fan fan មួយចំនួនចង់ជួយ សូមបងប្អូនកុំជឿពាក្យចចាមអារ៉ាមទាំងនោះ ខ្ញុំអត់ដែលបានស្នើរសុំអ្វីពីពុកម៉ែ បងប្អូន រឺ fan fanណាម្នាក់ទេ ត្រឹមតែការស្រលាញ់ ចូលចិត្ត គាំទ្រ ពីពុកម៉ែ បងប្អូនទាំងអស់គ្នាគឺគ្រប់គ្រាន់ជាកម្លាំងចិត្តសម្រាប់ខ្ញុំណាស់ទៅហើយ សូមអរគុណ »។
តាមរយៈសំណេរខ្លីរបស់ម្ចាស់បទ «ពេលណាអូនបែកគ្នាជាមួយអ្នកថ្មី» រូបនេះបានធ្វើឱ្យមហាជនជាច្រើនបង្ហាញការយល់ចិត្តដល់រូបលោកនិងបានជូនពរឱ្យលោកនិងគ្រួសារជួបប្រទះតែរឿងល្អៗនៅក្នុងជីវិតថែមទៀតផង៕