ធ្វើ MC លើកទី១ វ៉ាន់ នីឡា សប្បាយចិត្ត ព្រោះរួមការងារជាមួយអ្នកយល់ចិត្ត
ម្ចាស់បទ «មិនចង់ខូចចិត្តដដែលៗ» កញ្ញា វ៉ាន់ នីឡា ទទួលបានឱកាសដ៏ធំមួយពីផលិតកម្ម បារមី ដោយនាងត្រូវជ្រើសរើសជាពិធីការិនីក្នុងកម្មវិធីប្រឡងចម្រៀងរ៉េបដ៏កំពុង​មានប្រជាប្រិយភាព The Rapper Cambodia ជាមួយពិធីកររូបសង្ហា Vin Vitou ដែល​ត្រូវគេស្គាល់ថា ជាសិល្បកររ៉េប ​មានជំនាញ និងចំណេះដឹងពី Hip-Hop ដ៏មានប្រជាប្រិយភាពមកពី KlapYaHandz។
ក្នុងពិធីសន្និសីទសារព័ត៌មានកម្មវិធី The Rapper Cambodia កាលពីល្ងាចម្សិលមិញ តារាចម្រៀងសំឡេងផ្អែម វ៉ាន់ នីឡា បានរៀបចំតុបតែងខ្លួនយ៉ាងស្រស់ស្អាត ហើយថ្លៃថ្នូរស័ក្តិសមជាពិធីការិនីក្នុងកម្មវិធីដ៏ធំអស្ចារ្យនេះ។ ទោះបីនេះជាការធ្វើពិធីការិនីលើកដំបូងរបស់ នីឡា ក៏ពិតមែន តែនាងពិតជាធ្វើបានល្អខ្លាំងមែនទែន ដោយអាចដំណើរ​ការកម្មវិធីទៅបានយ៉ាងរលូន ថែមទាំងពូកែថ្វីមាត់ អាចបត់បែនបានគ្រប់កាលៈទេសៈទៀតផង។
គ្រាន់តែបញ្ចប់ការងារ MC កម្មវិធីសន្និសីទសារព័ត៌មានកម្មវិធី The Rapper Cambodia ភ្លាម វ៉ាន់ នីឡា មិនបង្អង់យូរក៏បង្ហោះរូបថតជាច្រើនពីព្រឹត្តិការណ៍នេះ ដោយភ្ជាប់ជាមួយ Caption ដ៏មានអត្ថន័យថា នាងពិតជាសប្បាយចិត្ដបំផុតដែលបានរួមការងារជាមួយក្រុមការងារដែលយល់ពីចិត្តគ្នា និងមានឆន្ទៈតែមួយដូចគ្នា។
តារាចម្រៀងរាងតូចច្រឡឹង វ៉ាន នីឡា រៀបរាប់ថា៖ «សប្បាយចិត្តបំផុតនៅពេលដែលបានរួមការងារជាមួយ team ដែលចេះយល់ចិត្តគ្នា ក្រុមដែលផ្តោតទៅលើឆន្ទះតែមួយ អ្វីដែលពួកយើងចង់បានគឺមិនមែនជាផលប្រយោជន៍ផ្ទាល់ខ្លួនប៉ុន្តែជាមុខមាត់ប្រទេសជាតិយើងទាំងមូលនៅក្នុងការជំរុញវិស័យបទចម្រៀងបែប hip hop វិស័យ​បទ​ចម្រៀង​បែប rap អោយកាន់តែរីកសាយភាយកាន់តែទូលំទូលាយទៅកាន់បរទេស នឹងចង់បង្ហាញថាកូនខ្មែរក៏អាចមានសមត្ថភាពខ្លាំងៗមិនចាញ់បរទេសឡើយ . ខ្ញុំមានមោទនៈភាពខ្លាំងដែលបានរួមចំណែកនៅក្នុងកម្មវិធីដ៏ធំអស្ចារ្យចំណាត់លេខ1នៅក្នុងតំបន់អាសុីអាគ្នេយ៍»
តាមរយៈវីដេអូបង្ហោះលើទំព័រហ្វេសប៊ុក The Rapper Cambodia បានឱ្យដឹងថា នេះជាលើកទី១ក្នុងឆាកជីវិតដែលតារាចម្រៀង វ៉ាន់ នីឡា ដែលទទួលធ្វើការងារជាពិធីការិនី។ នាងពិតជារំភើបខ្លាំងណាស់ និងបានផ្តាំប្រាប់ឱ្យទស្សនិកជន និងហ្វេនៗរបស់នាងឱ្យរង់ចាំទស្សនាកម្មវិធី The Rapper Cambodia ឱ្យបានច្រើនកុះករ ព្រោះកម្មវិធីប្រឡងចម្រៀងនេះមានគ្រប់រសជាតិ សើចក្អាកក្អាយ សប្បាយៗ លាយឡំទឹកភ្នែកទៀតផង។
ចង់ជ្រាបច្បាស់ កុំភ្លេចទស្សនាកម្មវិធីប្រឡងចម្រៀងរ៉េបនេះនឹងធ្វើការចាក់ផ្សាយវគ្គដំបូងនៅ ថ្ងៃអាទិត្យ ទី១៧ ខែ កញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ លើកញ្ចក់ទូរទស្សន៍បាយ័ន វេលារាត្រី ចាប់ពីម៉ោង ៩ ដល់ ១០:៣០នាទី ដែលមានចំនួន ១៣វគ្គ នឹងចាក់ផ្សាយជារៀងរាល់ថ្ងៃអាទិត្យ៕