ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានចំណាយទុនរាប់លានដុល្លារក្នុងការជួយដល់គុនខ្មែរ
“ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានចំណាយទុនរាប់លានដុល្លារក្នុងការជួយដល់គុនខ្មែរ ការបង្កើតធនធានកីឡាករគុនខ្មែរ និងពង្រឹងគុណភាពគុនខ្មែរឲ្យកាន់តែប្រសើរ”  នោះជាប្រសាសន៍របស់អ្នកឧញ៉ា លាង ម៉េង សហស្ថាបនិក និងជាប្រធានក្រុមអគ្គនាយក ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ក្នុងកម្មវិធីសន្និសឹទសារព័ត៌មាន Wurkz សេនាគុនខ្មែរយ័ន្ត ៨ទិស នៅផ្សារទំនើប ជីប ម៉ុង ២៧១ មេហ្គា ម៉ល កាលពីល្ងាចថ្ងៃទី ១៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ ។
នៅលើវេទិកាដែលមានអេក្រង់ដ៏ធំនៅពីក្រោយខ្នងអ្នកឧញ៉ា ដោយសរសេរជាអក្សរឡាតាំងធំៗថា “KUN KHMER VS MONGOLAI” អ្នកឧញ៉ាបាននិយាយជាភាសារអង់គ្លេសទៅកាន់គ្រូបង្វឹក និងក្រុមកីឡាករដែលមកពីប្រទេសម៉ុងហ្គោលី “Welcome To Cambodia”
អ្នកឧញ៉ាបានបន្ថែមថា៖ “ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីកជីស បានចំណាយទុនរាប់លានដុល្លារក្នុងការជួយដល់គុនខ្មែរ ការបង្កើតធនធានកីឡាករគុនខ្មែរនិងពង្រឹងគុណភាពគុនខ្មែរឲ្យកាត់តែប្រសើរ មិនថាការប្រកួតក្នុងស្រុក ឬ ការប្រកួតអន្តរជាតិក្រៅស្រុក ខ្មែរ ប៊ែវើរីកជីស តែងតែឧបត្ថម្ភគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹង”
កីឡាករលំដាប់កំពូលរបស់កម្ពុជា ធឿន ធារ៉ា បានផ្ដួល Namuung Erel របស់ម៉ូហ្គោលីឲ្យសន្លប់ត្រឹមទឹកទី២។
ចំណែកឯកីឡាករ សាន់ គុនខ្មែរ បានបាត់បង់ខ្សែក្រវ៉ាត់ IPCC ទម្ងន់៦២គីឡូក្រាម ដោយចាញ់កីឡាករ Bat Erdene របស់ម៉ុហ្គោលី ដោយពិន្ទុ។
កីឡាករ ផានិត គុនខ្មែរ បានយកឈ្នះដោយពិន្ទុទៅលើ កីឡាករ Erdenebayr Tuminbileg របស់ម៉ុហ្គោលី។
កីឡាករ ឡុង អាឆើត បានយកឈ្នះដោយពិន្ទុទៅលើកីឡាករ B.Amgalanbayar របស់ម៉ុហ្គោលី។
កីឡាករ ភក្ដី គុនខ្មែរ បានត្រឹមស្មើជាមួយកីឡាករ Gantogtokh Baatarchuluus របស់ម៉ុហ្គោលី។
វើក ជួយគុនខ្មែរច្រើនជាងគេ និងដំបូងគេបង្អស់! វើក បង្កើនថាមពលឥតឈប់ឈរ!