មោទនភាពជាតិ! អូម៉ ទឹកដោះគោស្រស់ ផលិតផលថ្មីរបស់កម្ពុជា ធម្មជាតិ១០០%
កសិដ្ឋានចិញ្ចឹមគោយកទឹកដោះ មួយទៀត របស់ប្រទេសកម្ពុជា ពេលនេះបានសម្រេចនូវសមិទ្ធផល គួរជាទីមោទនសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា ដោយផលិតបាននូវទឹកដោះគោស្រស់ ដែលធានាបាននូវគុណភាពខ្ពស់លំដាប់ស្ដង់ដា ជាផលិតផលជាតិ ១០០%។ ទឹកដោះគោស្រស់សមិទ្ធផលថ្មីសន្លាងរបស់កម្ពុជាពិតៗ មានឈ្មោះថា «អូម៉ ឬ O’ More» មានដាក់លក់នៅលើទីផ្សារហើយ។ ដូចនេះប្រជាជនកម្ពុជា អាចស្វែងរកទិញបាន ដើម្បីបានភ្លក់រសជាតិដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ ចម្រាញ់ចេញពីគោធម្មជាតិពិតៗ គ្មានសារធាតុគីមី និងល្អបំផុតសម្រាប់អ្នកស្រឡាញ់សុខភាព។
អូម៉ ជាទឹកគោស្រស់ធម្មជាតិពិត ១០០% ចម្រាញ់ចេញពីកសិដ្ឋានលំដាប់ស្ដង់ដា មានទីតាំងនៅ សង្កាត់ព្រែកលៀប  ខណ្ឌជ្រោយចង្វារ  រាជធានីភ្នំពេញ។ តាមប្រភពពីអ្នកជំនាញរបស់ អូម៉ បានឱ្យដឹងថា គោចំនួនជាង ៨០ក្បាល ដែលជាប្រភេទពូជគោល្អៗ ត្រូវបាននាំចូលពីប្រទេសជិតខាង យកមកចិញ្ចឹម និងថែទាំយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់នៅក្នុងកសិដ្ឋានផ្ទាល់ ដើម្បីធានាបានថា ទឹកដោះគោស្រស់ ដែលចម្រាញ់ចេញមកគឺមានគុណភាពល្អ ធានាបាននូវរសជាតិ ចេញពីគោធម្មជាតិ និងល្អសម្រាប់សុខភាពរាងកាយ។
ការចិញ្ចឹម ការមើលថែគោឱ្យបានល្អ ឱ្យមានសុខភាពល្អ តាមបែបធម្មជាតិ គឺជាចំណុចដ៏សំខាន់មួយ ដែលនាំឱ្យទឹកគោស្រស់ មានរសជាតិឆ្ងាញ់ និងល្អសម្រាប់សុខភាព។ ដូចនេះហើយ ទើបកសិដ្ឋានចិញ្ចឹមគោយកទឹកដោះ អូម៉ បានគិតគូរដល់ចំណុចមួយនេះជាចម្បង។ ចំណីរបស់គោក្នុងកសិដ្ឋាន ត្រូវបានផ្គត់ផ្គង់ទៅតាមបែបធម្មជាតិ  ដូចជាដើមពោតស្រស់ៗ  កាកសណ្ដែក  និងសារធាតុរ៉ែផ្សេងៗ  ដែលផ្ដល់នូវសារធាតុចិញ្ចឹមដ៏ល្អសម្រាប់គោ  មិនតែប៉ុណ្ណោះចំណី របស់កសិដ្ឋាន អូម៉ មិនមានសារធាតុអរម៉ូន  ឬហៅកាត់ថា GMO នោះទេ។ កត្តានេះហើយ ទើបយើងអាចនិយាយបានថា ទឹកដោះស្រស់អូម៉ អាចធានាបានថា ពិតជាស្រស់ ធម្មជាតិពិតៗ ល្អខ្លាំងសម្រាប់របបអាហារប្រចាំថ្ងៃ
ក្រៅពីចម្រាញ់ចេញពីគោដ៏ល្អហើយ អ្វីដែលកាន់តែល្អនោះគឺ អូម៉ ជាទឹកដោះគោស្រស់ ដែលមិនមានបន្ថែមសារធាតុគីមី  មិនមានបន្ថែមសារធាតុទុកឱ្យបានយូរ  គ្មានបន្ថែមរសជាតិទៅក្នុងទឹកដោះគោ។ ទាំងនេះ គឺជាការគិតគូរ ដ៏ច្បាស់លាស់ ទៅលើសុវត្ថិភាពចំណីអាហារ និងសុខភាពរបស់អ្នកទទួលទាន។
បងប្អូន ប្រជាជនកម្ពុជា ចង់សាកផលិតផលជាតិថ្មីសន្លាងមួយនេះ អាចស្វែងរកទិញបានហើយ នៅតាមបណ្ដាទីផ្សារនានាដូចជា៖ ផ្សារទំនើបអ៊ីអន, ផ្សារម៉ាក្រូ, ផ្សារទំនើប ជីប ម៉ុង, ផ្សារអូឡាំពិកស៊ូភើម៉ាក, អាចស្វែងរកនៅទីតាំងជាច្រើនកន្លែងផ្សេងទៀត។ បច្ចុប្បន្ន អូម៉ មានផ្គត់ផ្គង់  ទឹកដោះគោស្រស់  និងទឹកដោះគោឆៅ សម្រាប់សិប្បកម្មធ្វើឈីសក្នុងស្រុក។ សម្រាប់ផលិតផល ទឹកដោះគោស្រស់ មាន ៣ ចំណុះ ងាយស្រួលសម្រាប់បងប្អូនសាកល្បងរួមមាន៖ ចំណុះ ៣៣០ មីលីលីត្រ, ២ លីត្រ និង ៥ លីត្រ។ ចំពោះតាមផ្សារទំនើបបងប្អូនអាចរកបានតែចំណុះ​២លីត្រ នោះទេ។
អូម៉ ជាផលិតផលទឹកដោះគោស្រស់របស់កម្ពុជាពិតៗ ផលិតដោយក្រុមហ៊ុន CPFM Dairy & Foods Co., Ltd ដោយមានមានអាជ្ញាប័ណ្ណ និងទទួលស្គាល់លើគុណភាពដោយ ក្រសួងឧស្សាហកម្មវិទ្យាសាស្ត្របច្ចេកវិទ្យា និងនវានុវត្តន៍។ ចង់ទទួលបានសុខភាពល្អ រាងកាយមាំមួន ថែរក្សាស្បែកឱ្យកាន់តែស្រស់ស្អាត ទទួលបានសារធាតុចិញ្ចឹម សម្រាប់រាងកាយ និងឆ្អឹងរឹងមាំ កុំភ្លេចសាករកទិញទឹកដោះស្រស់អូម៉ សម្រាប់ក្រុមគ្រួសាររបស់បងប្អូនចាប់ពីពេលនេះតទៅ៕