កាន់តែទំនើប និងងាយស្រួល ភ្ញៀវទេសចរទាំងជាតិអន្តរជាតិដែលមកលេងកម្សាន្តនៅខេត្តសៀមរាប អាចប្រើប្រាស់សេវាអ៊ីនធើណែតសាធារណៈ ( Public Wifi) នៅតាមតំបន់ប្រាសាទ ព្រមទាំងនៅក្នុងក្រុង។ នេះបើតាមការបង្ហោះនៅលើផេកមួយដែលមានឈ្មោះថា SiemReap សៀមរាប។
តាមរយៈការបង្ហោះនៅលើផេកខាងលើបានឱ្យដឹងថា មន្ត្រីបច្ចេកទេសបានកំពុងដំឡើង Public Wifi ដើម្បីត្រៀមដាក់ជូនភ្ញៀវទេសចរជាតិ-អន្តរជាតិប្រើប្រាស់ក្នុងពេលមកទស្សនា និងមកលេងកម្សាន្តនៅតាមតំបន់រមណីយដ្ឋាននានាក្នុងខេត្តសៀមរាប។
ការផ្ដល់សេវា Wifi free មួយនេះត្រូវបានដាក់នៅតាមទីតាំងប្រាសាទអង្គរវត្ត ប្រាសាទអង្គរធំ និងក្រុងសៀមរាបសរុបទាំងអស់ ១៦ទីតាំង។ ការផ្ដល់ជូននូវការប្រើប្រាស់សេវាអ៊ីនធើណែតសាធារណៈ ( Public Wifi) ដោយឥតគិតថ្លៃក្នុងតំបន់នានាក្នុងខេត្តទេសចរណ៍សម្បូរបែបមួយនេះបានបង្កភាពងាយស្រួលដល់អ្នកដែលបានមកកម្សាន្តផ្ទាល់ក្នុងខេត្តមួយនេះ។
ដោយឡែកចំពោះ Public Wifi នេះដែរក៏ត្រូវបានមហាជនស្នើឱ្យមានការសម្របសម្រួលបន្ថែមដើម្បីឱ្យការប្រើប្រាស់កាន់តែងាយស្រួល ខណៈសេវាសាធារណៈមួយហាក់ដើរមិនសូវបានរលូនល្អនៅតាមបណ្ដាទីតាំងមួយចំនួនដែលមានអ្នកប្រើប្រាស់ច្រើន៕