ចាប់ពីពេលនេះតទៅ ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិដែលមកទស្សនាប្រាសាទអង្គរវត្តអាចចេញចូលតាមខ្លោងទ្វារខាងកើតនៃប្រាសាទអង្គរវត្តបានហើយ។ នេះបើតាមការជូនដំណឹងជាផ្លូវការដោយអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា កាលពីថ្ងៃ៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥។
ក្រោយកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងក្នុងដំណើរការជួសជុលរចនាសម្ព័ន្ធខ្លោងទ្វារប្រាសាទអង្គរវត្តប៉ែកខាងកើត ដែលរងការខូចខាតឱ្យបានប្រសើរឡើងវិញ ពេលនេះខ្លោងទ្វារបុរាណនៃប្រាង្គប្រាសាទដ៏ល្អឯករបស់កម្ពុជាមួយនេះត្រូវបានដាក់ឱ្យដំណើរការប្រើប្រាស់ឡើងវិញហើយ។
ជាមួយគ្នានេះដែរ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាបានជូនដំណឹងដល់បណ្ដាសាធារណជន ភ្នាក់ងារ-ក្រុមហ៊ុនទេសចរណ៍ សមាគមមគ្គទេសក៍ទេសចរណ៍ ដើម្បីទទួលជ្រាបជាដំណឹងនិងមកទទួលយកបទពិសោធន៍ជាមួយខ្លោងទ្វារបុរាណចំណាស់ក្នុងដំណើរថ្មើរជើងចូលទៅកាន់ប្រាសាទអង្គរវត្ត។ ដោយឡែក ផ្លូវដីដែលប្រើប្រាស់កន្លងមកអាជ្ញាធរជាតិអប្សរានឹងប្រើប្រាស់ សម្រាប់តែគោលដៅដឹកជញ្ជូនសម្ភារៈ និងឧបករណ៍សម្រាប់ការជួសជុលប្រាសាទអង្គរវត្ត និងក្នុងករណីចាំបាច់ផ្សេងៗប៉ុណ្ណោះ។
គួរឱ្យដឹងដែរថា ការចូលរួមប្រើប្រាស់ខ្លោងទ្វារខាងកើតនៃប្រាសាទអង្គរវត្ត ក៏ដូចជាផ្សព្វផ្សាយ និងចែកចាយបន្តឱ្យបរទេសបានស្គាល់ពីភាពអស្ចារ្យរបស់កម្ពុជា គឺជារួមចំណែកនៅក្នុងលើកតម្លៃសម្បត្តិបេតិកភណ្ឌរបស់ខ្មែរ៕