មានទឹក​ចិត្ត​​!​ ភ្ញៀវ​ទេសចរ​បរទេស​ជ្រុះ​បាត់​កាបូប ​និង​ទូរស័ព្ទ​ត្រូវ​បាន​មគ្គុទ្ទេសក៍​សៀមរាប​រើស​បាន​ ហើយ​ប្រគល់​ជូន​​វិញ
ភ្ញៀវ​ទេសចរ​បរទេស​បង្ហាញ​ក្ដី​រំភើប​ និង​អរគុណ​ចំពោះ​ទឹក​ចិត្ត​ក្រុម​ការងារ​​​ប្រចាំ​ការ​ក្នុង​រមណីយដ្ឋាន​តំបន់​អង្គរ​ខេត្ត​សៀមរាប​ ដែល​បាន​ប្រគល់​ជូន​កាបូប​លុយ​ និង​ទូរស័ព្ទ​មក​កាន់​ពួក​គាត់​វិញ​ ។
ពិត​ជា​ទង្វើ​ល្អ​គួរ​ឱ្យ​សរសើរ​ពិត​មែន ​កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី ​២៨​ ខែ​មករា​ឆ្នាំ​ ២០២៤​ វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ​ជា ​១ ​រសៀល​ ក្រុម​ការងារ​ទេសចរ​ប្រចាំ​ប្រាសាទ​អង្គរ​វត្ត​ និង​អង្គភាពពាក់ព័ន្ធ​បាន​ប្រគល់​កាបូប​យួរ​ពណ៌​ខ្មៅ​ជូន​ម្ចាស់​ដើម​វិញ​ ដោយ​គាត់​បាន​ភ្លេច​នៅ​ខាង​លិច​ស្ពាន​បណ្ដែត​ទឹក​។ ​ក្នុង​ថ្ងៃ​ដដែល​កាបូប​លុយ​ពណ៌​ខ្មៅ​មួយ​ទៀត​ត្រូវ​បាន​ប្រគល់​ជូន​ជនជាតិ​​អាល្លឺម៉ង់​ដែល​ជា​ម្ចាស់​ដើម ​បន្ទាប់​ពី​ក្រុម​ការងារ​បាន​ប្រទះ​ឃើញ​នៅ​ចំណុច​មុខ​ជណ្ដើរ​ឡើង​រូត​បាកាន​ប្រាសាទ​អង្គរ​វត្ត​។ ដោយ​ឡែក​ថ្ងៃ​ទី ​២៩ ​ខែ​មករា ​ឆ្នាំ ​២០២៤​ទូរស័ព្ទ​ Iphone8 ​ត្រូវ​បាន​ប្រគល់​ជូន​ម្ចាស់​ដើម​វិញ​បន្ទាប់​ពី​ប្រទះ​ឃើញ​នៅ​ប្រាសាទ​មេបុណ្យ​ខាង​កើត​។
ទាំង​នេះ​ជា​សម្ភារ​ដែល​ក្រុម​ភ្នាក់​ងារ​ទេសចរ​ខេត្ត​សៀមរាប​បាន​ប្រទះ​ឃើញ​ និង​ប្រគល់​​ជូន​ភ្ញៀវ​ទេសចរ​បរទេស​ក្រោយ​ពួក​គេ​បាន​ភ្លេច​ អំឡុង​ពេល​ដើរ​ទស្សនា​នៅ​តំបន់​ប្រាសាទ​អង្គរ​៕