ក្រោយមានការលើកឡើងយ៉ាងចម្រូងចម្រាស់ចំពោះប្រាក់រង្វាន់នៃការប្រណាំងកង់គួក ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ «តារាសាគរសាទរ ទេសចរណ៍សមុទ្រកម្ពុជា» ដែលហាក់បង្ហាញពីភាពមិនស្មើគ្នានៃសមភាពយេនឌ័រ ពេលនេះត្រូវបានក្រសួងទេសចរណ៍ធ្វើការកែសម្រួលហើយ។
មុនឈានដល់ការសម្រេចចិត្តលើកែសម្រួលចំពោះប្រាក់រង្វាន់នៅក្នុងវិញ្ញាសាប្រណាំងកង់ ក្នុងចំងាយ ៧០ គីឡូម៉ែត្រ នៃព្រឹត្តិការណ៍ «តារាសាគរសាទរ ទេសចរណ៍សមុទ្រកម្ពុជា» ដំបូងឡើយអ្នករៀបចំកម្មវិធីបានប្រកាសចំពោះជយលាភីប្រាក់រង្វាន់លេខ១ (ផ្នែកបុរស) ទទួលបាន ៤០០ ដុល្លារខណៈជយលាភីលេខ១ ផ្នែកបុរស (វ័យ៤០ឆ្នាំឡើង) និងផ្នែកនារី ទទួលបានត្រឹមតែ ២០០ ដុល្លារ ពោលគឺលើសពាក់កណ្ដាល ខណៈជយលាភីលេខ២ និងលេខ៣ ផ្នែកបុរសក៏លើសផ្នែកទាំង២ពាក់កណ្ដាលដូចគ្នា។
ក្រោយសេចក្ដីជូនដំណឹងត្រូវបានបង្ហោះជាសាធារណៈ បណ្ដាមហាជនអ្នកនៅក្នុងបណ្ដាញសង្គមបានបង្ហាញភាពមិនពេញចិត្តចំពោះគោលការណ៍នៃការរៀបចំប្រាក់រង្វាន់សម្រាប់ជយលាភីប្រកួតលើវិញ្ញាសាប្រណាំងកង់គួក ដែលបានបង្ហាញពីភាពមិនស្មើគ្នានៃសមភាពយេនឌ័ររវាងបុរសនិងស្ត្រី។ យ៉ាងណាមិញ ពេលនេះក្រសួងបានធ្វើការកែសម្រួលហើយដោយជយលាភីលើផ្នែកទាំងបីទទួលបានប្រាក់រង្វាន់ស្មើៗគ្នា។
គួរបញ្ជាក់ថា ព្រឹត្តិការណ៍ប្រណាំងកង់គួក នឹងរៀបចំធ្វើនៅក្នុងខេត្តកោះកុង នាថ្ងៃទី ២៩ វិច្ឆិកា ២០២៥ ខាងមុខនេះ ។ សម្រាប់ការចុះឈ្មោះចូលរួមគឺមិនតម្រូវបង់ប្រាក់នោះទេ ហើយថែមទទួលបានអាវយឺតទៀតផង។ គួរបញ្ចាក់ថា ក្រៅអំពីវិញ្ញាសាប្រណាំងកង់គួក ព្រឹត្តិការណ៍ «តារាសាគរសាទរ ទេសចរណ៍សមុទ្រកម្ពុជា» ក៏មានការប្រណាំងម៉ូតូទឹក និងរត់ពាក់កណ្ដាលម៉ារ៉ាតុងផងដែរ៕
សម្រាប់អ្នកដែលចង់ចូលរួមអាចចុះឈ្មោះតាមរយៈលីងខាងក្រោម ៖ https://forms.gle/BJ1HJ3f3AUvCF4SQ9 ឬ ក៏អាចស្កេននៅលើលិខិតជូនដំណឹងខាងលើ។