កាលពីថ្ងៃ៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លងទៅ ក្នុងឱកាសដំណើរទស្សនកិច្ចចូលរួមពិព័រណ៍ទេសចរណ៍អន្តរជាតិលើកទី៤០ នៅទីក្រុងសេអ៊ូល ឯកឧត្ដម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងគណៈប្រតិភូបានអញ្ជើញទទួលទានអាហារថ្ងៃត្រង់ និងពិភាក្សាការងារមួយលោក Kim Yong Jae និងក្រុមការងារពីបណ្ដាញទូរទស្សន៍ SBS កូរ៉េខាងត្បូង។
ពិភាក្សានេះគឺដើម្បីពិភាក្សា និងស្នើសុំអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ព្រមទាំងការគាំទ្ររបស់រដ្ឋមន្ត្រី ពីគម្រោងសហប្រតិបត្តិការជាមួយក្រសួងទេសចរណ៍លើវិស័យទេសចរណ៍ និងការវិនិយោគដ៏ធំរបស់ក្រុមហ៊ុននៅរាជធានីភ្នំពេញ ព្រមទាំងនៅខេត្តសៀមរាប ហើយនិងការរៀបចំដំណើររបស់ក្រុម Influencers ដ៏ល្បីប្រចាំទូរទស្សន៍មកទស្សនាស្វែងយល់ពីសក្ដានុពលទេសចរណ៍កម្ពុជា ជាពិសេសទេសភាពដ៏ល្អប្លែកមួយបែបទៀតរបស់កម្ពុជានៅក្នុងរដូវកាលបៃតង (Green Season)។
គួរបញ្ជាក់ថាឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងទេសចរណ៍ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួង បានទៅដល់ទីក្រុងសេអ៊ូល សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ និងដោយមានការទទួលស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅពីលោកជំទាវ ជ្រឹង បុទុមរង្សី ឯកអគ្គរាជទូតកម្ពុជាប្រចាំសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា កាលពីអំឡុងខែមេសា ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លងទៅ តំណាងទូរទស្សន៍ SBS គឺលោកKim Yong Jae បានចូលជួបសំដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារឯកឧត្ដម នេត្រ ភក្ត្រា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មានម្ដងរួចមកហើយ៕