គិតត្រឹមរយៈពេល២ ថ្ងៃ ៣០-៣១ នៃថ្ងៃឆ្លងឆ្នាំសកល កម្ពុជាទទួលបានភ្ញៀវទេសចរទាំងជាតិ និងអន្តរជាតិមកទស្សនា និងលេងកម្សាន្តនៅក្នុងប្រទេសសរុបជាង ៣ លាននាក់។ នេះបើតាមប្រភពផ្លូវការចេញដោយក្រសួងទេសចរណ៍។
យោងតាមស្ថិតិដែលបានបង្ហាញជូនដោយក្រសួងទេសចរណ៍នាថ្ងៃទី១ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២៥ បានឱ្យដឹងថាក្នុងឱកាសឆ្លងឆ្នាំសកល ២០២៤ ឈានចូល ២០២៥ កម្ពុជាបានទទួលភ្ញៀវទេសចរសរុបទាំងជាតិ និងអន្តរជាតិប្រមាណ ៣ ៥៣៥ ៣២៥ នាក់ ក្នុងនោះទេសចរជាតិ សរុបប្រមាណ ៣ ៤៨៨ ០៦៥ នាក់ និងទេសចរអន្តរជាតិ សរុបប្រមាណ ៤៧ ២៦០នាក់។ តាមរយៈស្ថិតិខាងលើក៏បានបង្ហាញផងដែរ ថ្ងៃឆ្លងឆ្នាំសកល ២០២៤ – ២០២៤ រាជធានីភ្នំពេញបានឈរនៅលំដាប់ថ្នាក់ទី១ដែលមានចំនួនអ្នកទេសចរទាំងជាតិ និងអន្តរជាតិមកទស្សនា លេងកម្សាន្តប្រមាណជា ១ ៥៧៣ ៤៧៩ ខណៈខេត្តចំនួន ៥ ផ្សេងទៀតស្ថិតនៅលំដាប់លេខរៀងបន្តបន្ទាប់ក្នុងនោះមានដូចជា ខេត្ត ព្រះសីហនុ , សៀមរាប, បាត់ដំបង, កំពត និងកែប។
គួរឱ្យដឹងដែរថា តួលេខដែលហក់ឡើងខ្ពស់គួរឱ្យកត់សម្គាល់នេះកើតឡើងទៅបានដោយសារតែការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់រដ្ឋាភិបាល រួមទាំងក្រសួងពាក់ព័ន្ធគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ ក៏ដូចជាការចូលរួមយ៉ាងផុសផុលពីសំណាក់ប្រជាជនកម្ពុជាគ្រប់រូបផងដែរ៕