អាកាសយានដ្ឋានតេជោសន្តិភាព ត្រូវបានកាសែតអូស្ត្រាលី The Sydney Morning Herald ចុះផ្សាយ និងសរសើរពេញៗមាត់ក្រោយការបើកដំណើរការជាផ្លូវការ និងអនុញ្ញាតឱ្យភ្ញៀវជាតិ-អន្តរជាតិប្រើប្រាស់សម្រាប់ជើងហោះហើរ។
ដូចដែលមហាជនបានជ្រាប អាកាសយានដ្ឋានតេជោសន្តិភាព ត្រូវបានដាក់ឱ្យសម្ពោធ និងប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ កាលពីថ្ងៃ ២០ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លងទៅ។ ព្រលានយន្តហោះ 4F មួយនេះទទួលបានការសរសើរមិនដាច់ពីសំណាក់ភ្ញៀវជាតិ-អន្តរជាតិ រហូតត្រូវបានសារព័ត៌មានអូស្ត្រាលី The Sydney Morning Herald យកទៅចុះផ្សាយនៅលើគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ពួកគេព្រមជាមួយការសរសើរពេញៗមាត់។
តាមរយៈការចុះផ្សាយ The Sydney Morning Herald បានលើកឡើងនូវចំណុចវិជ្ជមានក្រោយការទទួលយកបទពិសោធន៍នៅក្នុងប្រលានដ៏អស្ចារ្យមួយនេះ។ ចំណុចដែលទាក់ទាញអ្នកដំណើរដំបូងគេនោះគឺជារចនាបថដ៏ស្រស់ស្អាតរបស់ព្រលានដែលមានភាពស្រដៀងគ្នាទៅ និងសារមន្ទីរ Zayed នៅចក្រភពអង់គ្លេស។ ថែមបញ្ចូលនៃតម្លៃនៃវប្បធម៌ខ្មែរនូវព្រះពុទ្ធបដិមាធ្វើអំពីស្ពាន់ ទម្ងន់ ៩ តោន និងកម្ពស់ ៩ ម៉ែត្រដែលជានិមិត្តរូបនៃសន្តិភាព និងស្ថាបត្យកម្មនៃដំបូលពណ៌មាសដ៏ស្រស់ស្អាត។
បន្ថែមពីនេះ កាសែត The Sydney Morning Herald បានលើកសរសើរអំពីដំណើរការនៃការ Check in មុនឡើងយន្តហោះ រួមទាំងសេវាសន្តិសុខ អាហារ-ភេសជ្ជៈ ជាដើម រីឯកន្លែងរង់ចាំរាប់រយដែលមានផាសុកភាពក៏ត្រូវបានលើកយកមកបង្ហាញ និងសរសើរផងដែរ៕