ម្ចាស់ជយលាភី Miss Grand Phonm Penh ព្រះកាយច័ន្ទ ថ្មីៗនេះបានប្រកាសឱ្យដឹងលើបណ្តាញសង្គមហ្វេសប៊ុកថា នាងបានសម្លឹងឃើញអ្នកមានសមត្ថភាពអាចបង្ហាត់បង្រៀន ដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពរបស់នាង ត្រៀមដណ្តើមយកការប្រកួតថ្នាក់ជាតិ Miss Grand Cambodia 2024 ហើយ។
បុគ្គលដែល ព្រះកាយច័ន្ទ សម្លឹងឃើញនោះសុទ្ធសឹងជាបវរកញ្ញាល្បីៗដែលមានឈ្មោះបោះសំឡេងក្នុងវិស័យបវរកញ្ញានៅកម្ពុជា រួមមាន រ៉េត សារីតា Miss Universe Cambodia 2020, រ៉េត ស្រីនាថ Miss Cosmoworld Cambodia 2023 និង អ៊ិន លក្ខិណា 2nd Runner up Miss Grand Cambodia 2023។ ក្នុងនោះ នាងចង់ឱ្យ សារីតា និងប្អូនស្រី ជួយបង្ហាត់បង្រៀនខាងភាសា រីឯ លក្ខិណា ជួយបង្រៀនការដើរ។
យ៉ាងណាមិញ ពេលនេះគេនៅពុំទាន់ដឹងថា បវរកញ្ញាជើងខ្លាំងទាំង ៣ រូប ខាងលើអាចក្លាយជាគ្រូបង្ហាត់របស់ ព្រះកាយច័ន្ទ ឬយ៉ាងណាទេ ខណៈដែលនាងកំពុងរង់ចាំការឆ្លើយរបស់អ្នកទាំង ៣ យ៉ាងអន្ទះសារ។
តាមរយៈវីដេអូ live កាលពីពេលថ្មីៗ ម្ចាស់ជយលាភីរូបនេះមើលទៅរំភើបណាស់ពេលនិយាយដល់រឿងសូមឱ្យបវរកញ្ញាទាំង ៣ រូបបង្ហាត់បង្រៀននាង។ សូម្បីតែហ្វេនៗក៏សប្បាយចិត្តដែលពេលដឹងថា Miss Grand Phonm Penh ចង់បាន សារីតា , ស្រីនាថ និង លក្ខិណា ធ្វើជាគ្រូ ពង្រឹងសមត្ថភាពឆ្ពោះទៅដណ្តើមមកុដការប្រកួតថ្នាក់ជាតិនាពេលឆាប់ៗនេះ។
សូមជម្រាបថា នេះជាលើកដំបូងដែល ព្រះកាយច័ន្ទ បោះជំហានចូលប្រកួតប្រជែងកម្មវិធីបវរកញ្ញា។ ដ្បិតជាលើកដំបូងតែនាងមានការត្រៀមខ្លួនយ៉ាងល្អ និងប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ក្នុងការប្រកួតទៀតផង ពិសេសនាងមានស្មារតីមុតមាំក្នុងការប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមកុដ Miss Grand Cambodia 2024 ក្លាយជាបវរកញ្ញាតំណាងប្រទេសចូលរួមប្រកួត Miss Grand International 2024 ដែលនឹងរៀបចំឡើងនៅប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា៕