មុននេះបន្តិច តារាចម្រៀង ពេជ្រ សូលីកា បានបង្ហោះលើអាខោនផ្ទាល់ខ្លួនរបស់អ្នកនាងចំពោះដំណើរថ្មើរជើងសន្តិភាព ដើម្បីកម្ពុជានឹងចាប់ផ្ដើមនារសៀលថ្ងៃនេះក្នុងខេត្តសៀមរាប។ ដំណឹងមួយនេះសង្ឃឹមថាមានការចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករពីសំណាក់មហាជននិងបងប្អូនដែលរស់នៅទីនោះ។
នាល្ងាចថ្ងៃទី ២៨ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ ២០២៥ អ្នកនាង ពេជ្រ សូលីកា នឹងរៀបចំការដើរថ្មើរជើងសន្តិភាព ដើម្បីកម្ពុជាក្នុងគោលបំណងបង្ហាញទៅកាន់អន្តរជាតិថាប្រទេសកម្ពុជាត្រូវការសន្តិភាពមិនត្រូវការសង្គ្រាមនោះឡើយ។ ចំពោះដំណើរមួយនេះអ្នកនាងនឹងរៀបចំធ្វើក្នុងខេត្តសៀមរាបដោយបានសុំការអនុញ្ញាតពីខាងសណ្ដាប់ធ្នាប់ខេត្តរួចរាល់។ ដោយឡែក សម្រាប់ពេលវេលា និងទីតាំងនៃការដើរនៅពុំទាន់បានបញ្ជាក់នៅឡើយទេ។
ក្នុងន័យនេះអ្នកនាងមិនចង់បង្កភាពវឹកវរឬធ្វើឱ្យមានការប៉ះពាល់ទៅដល់អាជីវករនៅទីនោះព្រោះថានេះគ្រាន់តែជាសំឡេងមួយដែលអ្នកនាងចង់ធ្វើដើម្បីប្រទេសជាតិប៉ុណ្ណោះ។
មួយវិញទៀតនោះ អ្នកនាង ពេជ្រ សូលីកា ក៏បានស្នើដល់បងប្អូនទាំងអស់ដែលមានបំណងចូលរួមក្នុងដំណើរថ្មើរជើងសូមកុំបង្ហាញសកម្មភាពណាមួយក្នុងរូបភាពបែបបាតុកម្មក៏ព្រោះតែយើងមានគោលបំណងតែមួយគឺត្រូវការសន្តិភាព និងយុត្តិធម៌សម្រាប់ប្រទេសជាតិ ហើយនេះជាដំណើររួបរួមនៃកម្លាំងសំឡេងនិងការផ្ដល់ជាកម្លាំងចិត្តជូនដល់ពូៗ និងបងៗដែលជាកងទ័ពជួរមុខទាំងអស់។ កាលពីថ្ងៃសៅរ៍កន្លងទៅអ្នកនាង ពេជ្រ សូលីកា និងក្រុមការងារបានដើរថ្មើរជើងសន្តិភាព ដើម្បីកម្ពុជានៅ Walk Street ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញម្ដងរួចមកហើយ៕