ទោះលទ្ធផលមិនគាប់ចិត្ត ខុន ស្រីខួច ទទួលការសរសើរ និងលើកទឹកចិត្តពីអ្នកគាំទ្រកម្ពុជា
ទោះ​មិន​បាន​ចូល​នៅ​ក្នុង ​Top ​ណា​មួយ​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រកួត MISS GLOBAL 2024-2025 បវរកញ្ញាកម្ពុជា ខុន ស្រី​ខួច ទទួល​បាន​ការ​លើក​ទឹក​ចិត្ត​យ៉ាង​ក្រាស់ក្រែល​ពី​សំណាក់​មហាជន និង​បណ្ដា​អ្នក​គាំទ្រ​ក្នុង​វិស័យ​បវរកញ្ញា​នៅ​ក្នុង​ស្រុក។
ក្រោយ​ទទួល​ជយលាភី​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​មកុដ Miss Global Cambodia 2024 ខុន ស្រី​ខួច បាន​បន្ត​បេសកកម្ម​របស់​ខ្លួន​តំណាង​ឱ្យ​កម្ពុជា​ចូលរួម​ប្រកួត MISS GLOBAL 2024-2025 នៅ​ឯ​ប្រទេស​ថៃ និងនៅកម្ពុជា។ ចំពោះ​ការ​ប្រកួត​នា​លើក​នេះ ស្រី​ខួច បាន​​នាំ​ឈុត​តំណាង​ជាតិ «​លោក​តា​ដំបង​គ្រញូង​» ដែល​ជា​រូប​តំណាង​ឱ្យ​ខេត្ត​បាត់ដំបងរបស់ប្រទេសកម្ពុជា​ ជា​ឈុត​​មួយ​នេះ​មិនត្រឹមមាន​ភាព​ទាក់ទាញ​ តែមាន​រឿង​រ៉ាវ​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​ខ្មែរ​គួរ​ឱ្យ​ចាប់​អារម្មណ៍​។
មិន​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ នៅ​ក្នុង​​វគ្គ Introduction បវរ​កញ្ញា​កម្ពុជា​រូប​នេះ​បាន​បង្ហាញ​ទេពកោសល្យ​នៃ​ការ​ដើរ​នៅ​លើ​ឆាក​អម​ជាមួយ​ក្បាច់​គុណ​របស់​ខ្មែរ​មក​ជាមួយ​ផង​ដែរ។ ពី​មួយ​វគ្គ​ទៅ​១​វគ្គ ខុន ស្រី​ខួច បាន​សម្រិត​សម្រាំង​ប្រមែប្រមូល​សមត្ថភាព​ដែល​ខ្លួន​មាន​ និង​ខិតខំ​ព្យាយាម​ ​​ដើម្បី​លើក​មុខ​មាត់​របស់​ប្រទេស​ជាតិ​។
ដោយ​ឡែក​ នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រកាស​លទ្ធផល​ ខុន ស្រី​ខួច ពុំ​ទទួល​បាន​ Top ណាមួយ​នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​នោះ​ឡើយ​តែ​ម្ចាស់​មកុដ Miss Global Cambodia 2024 រូប​នេះ​ត្រូវ​បាន​មហាជន​អ្នក​គាំទ្រ​នៅ​ក្នុង​ស្រុក​លើក​ទឹក​ចិត្ត​ និង​ពោល​សរសើរ​ពី​ការ​ខិតខំ​ព្យាយាម​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​មួយ​នេះ។ ហេតុ​នេះ​ហើយ​ទោះ​លទ្ធផល​មិន​គាប់​ចិត្ត​បែប​នេះ​ក៏​ដោយ​តែ ខុន ស្រី​ខួច នៅ​តែ​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​យ៉ាង​ក្រាស់ក្រែល​ពី​សំណាក់​មហាជន​នៅ​ក្នុង​ស្រុក។
គួរ​ឱ្យ​ដឹង​ដែរ​ថា ​ជយលាភី​លេខ​១​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រកួត MISS GLOBAL 2025 បាន​ទៅ​លើ​បវរកញ្ញា​ដែល​មក​ពី​ប្រទេស​វៀតណាម Nguyen Dinh Nhu Van លំដាប់​រៀង​ទី​១ ​បាន​ទៅ​លើ​ Keri-Ann Amanda Greenwood – Jamaica និង​លំដាប់​រៀង​ទី​២​ បាន​ទៅ​លើ Ediris Rivera Berrios – Puerto Rico៕