អ្នកនាង ថៃ នារីសុជាតា ប្រកាសក្ដែងៗថានឹងមិនតំណាងកម្ពុជាចូលរួមប្រកួតនៅប្រទេសថៃ ប្រសិនបើមានរឿងណាមួយកើតឡើងចំពោះអ្នកគ្រប់គ្រងកម្មវិធី Miss Universe Cambodia ក្រោយមានការបង្ហោះសារមួយនេះលើបណ្ដាញសង្គម។
មុននេះបន្តិច អ្នកគ្រប់គ្រងកម្មវិធីប្រកួតសម្រស់ក្នុងស្រុក Miss Universe Cambodia លោក ឈួង យីឆូយ បានសរសេរពាក្យប៉ុន្មានម៉ាត់ «គុណធម៌ និងភាពស្មោះត្រង់» បង្ហោះលើបណ្ដាញសង្គមធ្វើឱ្យបណ្ដាអ្នកគាំទ្រវិស័យបវរកញ្ញាចូលខមិនព្រមទាំងចែករំលែកព្រោងព្រាតដោយបានបង្ហាញពីអារម្មណ៍សោកស្ដាយព្រមជាមួយការកោតសរសើរចំពោះលទ្ធផលជោគជ័យកន្លងមករបស់លោកក្នុងនាមជាអ្នកគ្របគ្រងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងក្នុងស្រុក។
ដោយឡែក ខ្លឹមសាររបស់លោកក៏ត្រូវបានជយលាភី Miss Universe Cambodia 2025អ្នកនាង ថៃ នារីសុជាតា ចែករំលែកភ្លាមៗ និងបានសរសេរបញ្ជាក់ច្បាស់ៗថា៖ «ខ្ញុំបានបងជា ND ខ្ញុំសំណាងណាស់ ខ្ញុំចង់ផ្ដាំ fan Club ខ្ញុំថា បើតំណែង ND ត្រូវចេញពី B Chhoy ដោយអ្វីមួយ Queen របស់អ្នកម្នាក់នេះ ក៏ចេញដូចគ្នា ហើយបើគេមិនឈប់ចង់បំផ្លាញដំណើររបស់ពួកខ្ញុំ បើបែបនេះមែនបំណងនៃការតំណាងប្រទេស ក៏លែងមានដែរ។»
តាមរយៈការលើកឡើងរបស់បវរកញ្ញាជើងខ្លាំងរូបនេះបានធ្វើឱ្យអ្នកគាំទ្រជាច្រើនពុះកញ្ជ្រោលបង្ហាញការគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងចំពោះរូបនាងជាពិសេសអ្នកគ្រប់គ្រងកម្មវិធី Miss Universe Cambodia លោក ND ទោះបីជាមានរឿងអ្វីកើតឡើងក៏ដោយ។
ជាសរុបមកខ្លឹមសាររបស់ម្ចាស់កម្មវិធី MUC 2025 និងការចែករំលែករបស់ Miss Universe Cambodia 2025 ហ្វីយ៉ាតា ហាក់បង្ហាញប្រាប់អ្នកគាំទ្រឱ្យបានដឹងពីភាពហត់នឿយ ក្រោយចប់កម្មវិធីមិនទាន់បានមួយខែស្រួលបួលផង ព្រោះបេក្ខភាពមួយចំនួនមិនពេញចិត្ត ដែលមិនលទ្ធផលដូចការរំពឹងទុក។ តែយ៉ាងណា រង់ចាំមើលថាតើមានការប្រែប្រួលឬយ៉ាងណា៕