ទីបំផុត ឈុំ ចាន់ដារ៉ា ទទួលបានវីសាចេញទៅប្រកួតនៅប៉ូឡូញដូចបំណង ក្រោយខកខានម្ដង
បេសកកម្ម​នាំ​យក​ទង់​ជាតិ​កម្ពុជា​បង្ហាញ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​កំពុង​ដុះ​ពន្លក​ ក្រោយ​បវរ​កញ្ញា ឈុំ ចាន់ដារ៉ា ទទួល​បាន​វីសា​ទៅ​ប្រកួត​នៅ​ប្រទេស​ប៉ូឡូញដូចបំណាង ដើម្បីបំពេញបំណងម្ដងរួចមកហើយ។ ទី​បំផុត Miss Supranational Cambodia 2025 រូប​នេះ​ធ្វើ​បាន​ហើយ។
មហាជន​បាន​ចូលរួម​អបអរ​ចំពោះ​សមិទ្ធផល​ដែល​បវរ​កញ្ញា ឈុំ ចាន់ដារ៉ា ទទួល​បាន​នា​ពេល​នេះ​ ខណៈ​កាល​ឆ្នាំ​ទៅ​មិញ​ស្រី​ស្រស់​ខកខាន​មិន​បាន​ចូលរួម​ប្រកួត​ក៏​ព្រោះ​តែ​បញ្ហា​ទិដ្ឋាការ​នេះ​ឯង។ កាល​ឆ្នាំ​២០២៤ កញ្ញា ឈុំ ចាន់ដារ៉ា ទទួល​បាន​ឱកាស​ក្នុង​ការចេញទៅ​ប្រកួត​នៅ​ប្រទេស​ប៉ូឡូញ​ក្នុង​តំណែង​ជា Miss Supranational Cambodia 2024 ប៉ុន្តែ​ដោយ​សារ​តែ​មាន​ការ​ចម្រូង​ចម្រាស់​លើ​បញ្ហា​ទិដ្ឋាការ​ទើប​កញ្ញា​ខក​ខាន​និង​មិន​បាន​បង្ហាញ​វត្តមាន​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​នា​ពេល​នោះ។
មក​ដល់​ឆ្នាំ​ ២០២៥ ឈុំ ចាន់ដារ៉ា បាន​បន្ត​ក្ដី​ស្រមៃ​របស់​ខ្លួន​ដោយ​បាន​ឈាន​ជើង​ចូល Miss Supranational ជា​ថ្មី​ម្ដង​ទៀត​រហូត​ក្ដោប​បាន​តំណែង​ជា​ម្ចាស់​ជយលាភី Miss Supranational Cambodia 2025។ បវរ​កញ្ញា​ដែល​មក​ទាំង​កញ្ចប់​រូប​នេះ​មិន​មាន​ភាព​ញញើត​ក្នុង​ការ​បោះ​ជំហាន​ឈោង​ចាប់​យក​​ក្ដី​ស្រមៃ​ក្នុង​ការ​នាំ​យក​មុខ​មាត់​ជាតិ​ទៅ​កាន់​ឆាក​អន្តរជាតិ​នៅ​ក្នុង​ឆ្នាំ​នេះ​នោះ​ឡើយ។ រី​ឯ​ជោគជ័យ​មួយ​ទៀត​របស់​កញ្ញា​គឺ​ការ​ទទួល​បាន​ទិដ្ឋាការ​ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ប៉ូឡូញ​ដើម្បី​ចូលរួម​ប្រកួត Miss Supranational 2025។
គួរ​ឱ្យ​ដឹង​ដែរ​ថា ​ការ​ប្រកួត Miss Supranational 2025 នៅ​ឯ​ប្រទេស​ប៉ូឡូញ​នឹង​រៀប​ចំ​ធ្វើ​ឡើង​ចាប់​ពី​ថ្ងៃ​ទី ៩ ដល់​ថ្ងៃ​ទី ២៨ ខែ​មិថុនា ឆ្នាំ​២០២៥។ ចាំ​មើល​ថា​តើ Miss Supranational Cambodia 2025 ធ្វើ​បាន​ល្អ​កម្រិត​ណា​នៅ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​នា​លើក​នេះ?