អ្នករតនគិរីច្រៀងបទបងប្អូនជនជាតិភាគតិច ឆក់បានបេះដូង Judge ទាំងអស់ពី Cambodian Idol រដូវកាលទី៥
មិន​ធម្មតា​ បេក្ខភាព​មក​ពី​ខេត្ត​រតនគិរី​ម្នាក់ ​​អន្ទង​ចិត្ត​គណៈកម្មការ​ទាំង ​៤ ​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រឡង​ចម្រៀង​លំដាប់​ពិភពលោក​ Cambodian Idol រដូវ​កាល​ទី​៥ ឱ្យ​ផ្ដល់​សន្លឹក​មាស​​ដល់​ខ្លួន​ជាមួយ​បទ​ចម្រៀង​​ដែល​ច្រៀង​ជា​ភាសា​ចារាយ​​របស់​ជនជាតិ​ភាគតិច​។​​
ឌុច ​សុភាព ​ជា​បេក្ខភាព​ដែល​​មក​ពី​ខេត្ត​រតនគិរី​​ មាន​តួនាទី​ជា​មន្ត្រី​នគរបាល​ការពារ​ព្រំដែន​គោក​ ប៉ុន្តែ​ទឹកដមសំឡេង ​និង​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ច្រៀង​អាច​ធ្វើ​ឱ្យ​គណៈកម្មការ​កម្មវិធី ​Cambodian Idol រដូវ​កាល​ទី​៥ ​ពេញ​ចិត្ត​ ថែមទាំងផ្ដល់​ជូន​សន្លឹក​មាស​ដោយ​មិន​ស្ទាក់​ស្ទើរ​។​
នៅ​ក្នុង​វគ្គ​ Judge Audition​ នេះ​រាង​ប្លែក​បន្តិច​ ​ខណៈ​បេក្ខភាព​មក​ពី​ខេត្ត​រតនគិរី​រូប​នេះ​បាន​លើក​យក​ចម្រៀង​ជា​ភាសា​ចារាយ​មក​បក​ស្រាយ ​ដែលមានចំណងជើងថា «ភូមិនេះពីណាមិនទាន់មានសង្សារ»។ គួបផ្សំការ​លេង​ជាមួយ​ភ្លេង ​​និងសំឡេង​ ក៏​ដូចជា​កាយវិការ​សម្ដែង​រួម​ជាមួយ​ការ​ស្លៀកពាក់​ផង​នោះ ​បេក្ខភាពរូបនេះឆក់បានបេះដូង​គណៈកម្មការ​ទាំង​បួន​រូប​តែ​ម្ដង​។​​​ បេក្ខភាព​ញញឹម​ស្រស់​រូប​នេះ​ បាន​បំពេញ​កាតព្វកិច្ច​​នៅ​លើ​ឆាក​ចម្រៀង​ដ៏​អស្ចារ្យ​មួយ​នេះ​បាន​យ៉ាង​ល្អ​​រហូត​ទទួល​បាន​សំឡេង​​គាំទ្រក្នុងកម្មវិធី ​Cambodian Idol រដូវ​កាល​ទី​៥។
គួរបញ្ចាក់ដែរថា ការ​លើក​យក​បទ​​ចម្រៀង ​ជា​ភាសា​​ចារាយ​ជា​​ការ​បង្ហាញ​ប្រាប់​ពី​ប្រពៃណី​ទំនៀម​ទម្លាប់​របស់​បង​ប្អូន​ជនជាតិ​ភាគតិច​នៅ​ក្នុង​ខេត្ត​​រតនគិរី​ ក៏​ដូចជា​​បង្កើត​នូវ​បរិយាកាស​ដ៏​សែន​រីករាយ​តាម​រយៈ​ការ​ច្រៀង​លេង​កម្សាន្ត​បែប​ប្រពៃណី​បង​ប្អូន​ជន​ជាតិ​ផង​ដែរ​៕​