នាព្រឹកថ្ងៃទី ២៦ ខែ មករា ឆ្នាំ ២០២៦ ប្រតិភូការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងអូស្ត្រាលី នៅទីក្រុងមែលប៊ន ប្រទេសអូស្ត្រាលី បានចុះមកធ្វើទស្សនកិច្ចនៅការិយាល័យសមាគមសិល្បករខ្មែរ និងបានបើកកិច្ចប្រជុំជំរុញកិច្ចសហការក្នុងការនាំយកវប្បធម៌កម្ពុជាទៅបង្ហាញលើឆាកអន្តរជាតិ។
ក្រោយបញ្ចប់ដំណើរទស្សនកិច្ច តួអង្គសំខាន់ទាំង ៤ រួមមាន លោក តាំង សិទ្ធី ប្រធានការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ក្នុងទីក្រុងមែលប៊ន, លោក Bruce Blackwell ម្ចាស់រោងចក្រផលិតស្រា Bruce & George Wines, លោក Jeremey Crawford ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្ម Geelong, លោក ទី ប៊ុនហេង អនុប្រធានការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា នៅទីក្រុងមែលប៊ន និងលោក ហេង ធី ប្រធានគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុនទេសចរណ៍ ខេ.អូ បានបន្តកិច្ចជជែកពិភាក្សាលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនាំយកសិល្បៈវប្បធម៌ខ្មែរទៅបង្ហាញលើឆាកអន្តរជាតិ ក្នុងប្រទេសអូស្ត្រាលី ក្នុងន័យជំរុញការផ្សព្វផ្សាយនិងជំរុញវិស័យទេសចរណ៍ ដោយមានការចូលរួមផ្ទាល់ពីសំណាក់ឧកញ៉ា គិត លីច័ន្ទផាន់ណា អនុប្រធាន និងជាទីប្រឹក្សាជាន់ខ្ពស់ សមាគមសិល្បករខ្មែរ តំណាងលោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន គិតម៉េង, លោក មុន រ៉ាម៉ាឌី អគ្គលេខា លោក ហេង ថន អគ្គហេរញ្ញិក លោក សេត គឹមសឿន អគ្គលេខារង និងតារាសម្តែង ខាត់ វ៉ៃហាំង។
នៅក្នុងកិច្ចពិភាក្សា ប្រតិភូការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា នៅទីក្រុងមែលប៊ន បានលើកសរសើរពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់លោកជំទាវអ្នកឧកញ៉ា ម៉ៅ ចំណាន ក្នុងអាណត្តទី៦នេះ។ ជាពិសេស ព្រឹត្តិការណ៍ Rise for Khmer ដែលរៀបចំនៅប្រទេសបារាំងនាពេលកន្លងទៅថ្មីៗនេះ។
ជាមួយគ្នា លោកពិតជាចង់ចង់សហការបង្កើតព្រឹត្តិការណ៍បែបនេះក្នុងប្រទេសអូស្ត្រាលីដែរ។ ជាលទ្ធផលភាគីទាំងពីរបានបញ្ជាក់ពីជំហរនៅក្នុងការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរួមគ្នាឱ្យកាន់តែល្អិតល្មួតបន្ថែមទៀត ពិសេសលើការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សិល្បៈវប្បធម៌ខ្មែរនៅលើទឹកដីប្រទេសអូស្ត្រាលី៕