ក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក (PLUS 855 MUSIC) ជាក្រុមហ៊ុនតន្ត្រីឈានមុខមួយ បានប្រកាសសម្ពោធជាផ្លូវការ កាលពីថ្ងៃទី ២៥ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ ក្រោមវត្តមាននាយកប្រតិបត្តិ សិល្បករ សិល្បការិនី និងភ្ញៀវកិត្តិយសយ៉ាងច្រើនកុះករ ដែលកម្មវិធីដ៏វិសេសនេះ បានប្រព្រឹត្តិទៅនៅ Oakwood Premier Phnom Penh។ នេះជាការបើកទំព័រប្រវត្តិសាស្ត្រថ្មីមួយទៀត ក្នុងវិស័យតន្ត្រីក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ជាសញ្ញាណនាំមកនូវភាពរីករាយ ការកម្សាន្តអារម្មណ៍ដ៏សម្បូរបែប តាមរយៈការផលិតនូវបទចម្រៀងរសជាតិថ្មីដ៏មានគុណភាព។
លោក ស៊ីវ រិទ្ធី នាយកប្រត្តិបត្តិ និងជាស្ថាបនិក ក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក បានថ្លែងពីគោលបំណង នៃការបង្កើតផលិតកម្មថ្មីមួយនេះ ព្រមទាំងបង្ហើបខ្លះៗពីចំណុចខ្លាំងៗ ដែលអាចនាំឱ្យក្រុមហ៊ុនតន្ត្រីរបស់ខ្លួន អាចប្រកួតប្រជែងនៅលើទីផ្សារសព្វថ្ងៃបាន។
«ដោយសារតែខ្ញុំបានចាប់ផ្ដើមពី DJ & Music Producer ម្នាក់ទើបខ្ញុំមានមូលដ្ធានគ្រឹះជាមួយតន្ត្រីហើយ ក៏ជាបុគ្គលម្នាក់ដែលចូលចិត្តអ្វីដែលថ្មី។ ក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក ជាផ្ទះថ្មីសំរាប់សិល្បករ ត្រូវបានបង្កើតឡើងកំឡុងឆ្នាំ ២០២៤ ហើយ La Cima Cartel គឺជាក្រុមចម្រៀងបុរសដំបូង ដែលបានចាប់ផ្ដើមដំណើររួមគ្នាជាមួយគ្នា» លោក ស៊ីវ រិទ្ធី ថ្លែង។
លោកបានបន្តថា «លើសពីនេះទៅទៀត ក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក ក៏មានចក្ខុវិស័យក្នុងការ បើកឱកាសស្វាគមន៍ សិល្បករ សិល្បការិនីដែលមានឆន្ទៈ ចង់ចាប់ផ្ដើមក្នុងវិស័យសិល្បៈ មិនថាពួកគាត់ធ្លាប់ឆ្លងកាត់ការប្រឡង ឬមិនធ្លាប់ក្ដី ដើម្បីឲ្យពួកគាត់បានមកប្រើប្រាស់ទេពកោសល្យដែលពួកគាត់មាន និងដុសខាតពង្រឹងបន្ថែមឲ្យសមត្ថភាពសិល្បៈពូកគាត់ ឈានទៅដល់ស្ដង់ដាល្អមូយ ជាមួយក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក»។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនេះផងដែរ លោកអគ្គនាយកបានថ្លែងអំណរគុណទៅដល់ ដៃគូវិនិយោគ ដៃគូសហការ អ្នកគាំទ្រ ជាពិសេសសិល្បករនិងក្រុមការងារ ក្រុមហ៊ុន ផ្លាស អេចថ៍ ហ្វាយ ហ្វាយ ម្ញូហ្ស៊ីក ទាំងអស់ដែលបានចាប់ផ្ដើមដំណើរនេះរួមគ្នា ព្រមទាំងជឿជាក់លើគ្នា ទោះបីជា បច្ចុប្បន្តយើងកំពុងតែនៅក្នុងភាពមិនទាន់ល្អឥតខ្ខោះក៏ដោយ ពួគយើងនឹងឆ្ពោះទៅកាន់គោលដៅរួម ក៏ដូចជារបកគំហើញថ្មីៗ ធ្វើឲ្យវប្បធម៍ និងឧស្សាហ៍កម្មតន្រ្តីក្នុងស្រុកមានស្តង់ដាមួយ ដែលគ្រប់គ្នាតែងទន្ទឹងចង់បាន។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ក្រៅពី ក្រុមចម្រៀង La Cima Cartel មានសមាជិកសរុប៧រូប – YCN Tomie, YCN Rakkhie, YCN Dizzy, Meezy, Hasha, All3rgy និងMut Phearin ក៏មានសិល្បករទោលចំនួន ៣រូបបន្ថែមផងដែរ ដូចជាDylux, Chan SreyKhouch និងMonetrey Ek ដែលពួកគេបានត្រៀមខ្លួនរួចជាស្រេចដើម្បីបន្ថែមនូវរសជាតិតន្រ្តីប្លែកៗជាច្រើនដល់បណ្ដាលអ្នកគាំទ្រនារពេលខាងមុខ៕