កម្មវិធីសន្និសីទសារព័ត៌មានអំពីអាល់ប៊ុមថ្មីរបស់ផលិតកម្មKlapYaHandz គឺ Album NeoRoots ដែលជាការរួមបញ្ចូលគ្នារវាងតន្ត្រីសម័យទំនើប និងឧបករណ៍បុរាណខ្មែរ ដោយមានការសហការឧបត្ថម្ភធំទឹកពិសាកម្ពុជា និងទឹកក្រូចកម្ពុជាកូឡា បានធ្វើឡើងយ៉ាងគគ្រឹកគគ្រេងនៅឯផ្សារទំនើប ជីបម៉ុង ២៧១ មេហ្គាម៉ល ដោយមានការចូលរួមពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំនៃផលិតកម្ម KlapYaHandz អង្គការសិល្បៈខ្មែរអមតៈ និងថ្នាក់ដឹកនាំនៃក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ព្រមទាំងវត្តមានសិល្បករល្បីៗ អ្នកសារព័ត៌មាន និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនរូប។
ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ជាក្រុមហ៊ុនលំដាប់កំពូលមួយនៅកម្ពុជា តែងចូលរួមចំណែកលើកស្ទួយ សិល្បៈ វប្បធម៌ស្ទើរតែគ្រប់រូបភាព មិនថាការបង្កើតឱ្យមានការសម្ដែងជាផ្ទាំងទស្សនីយភាពបង្ហាញពីទម្រង់សិល្បៈវប្បធម៌ខ្មែរ និងការចូលរួមឧបត្ថម្ភជាច្រើនរាប់មិនអស់ផ្សេងទៀត។
ដោយក្តីស្រឡាញ់ និងមោទកភាពជាមួយនឹង សិល្បៈ តន្ត្រីខ្មែរ ហើយចង់ឱ្យវិស័យនេះកាន់តែរីកចម្រើន ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានសម្លឹងឃើញពី សក្តានុពលនៃការលាយបញ្ចូលរវាង តន្ត្រីបុរាណ និងសម័យដែលអាចបង្កើតរស់ជាតិថ្មីនៃតន្ត្រី ព្រមទាំងបំផុសឱ្យឃើញនូវ វប្បធម៌និងអត្តសញ្ញាណជាតិខ្មែរទៅកាន់ឆាកអន្តរជាតិ។
ដូច្នេះហើយបានជា ទឹកពិសាកម្ពុជា និងទឹកក្រូចកម្ពុជាកូឡា រួមលើកស្ទួយ ជ្រោមជ្រែង និងសហការឧបត្ថម្ភដល់រាល់កម្មវិធីដែលទាក់ទងនឹងសិល្បៈ វប្បធម៌ខ្មែរ ជាក់ស្តែងជាមួយផលិតកម្ម KlapYaHandz ក្នុងការបញ្ចេញអាល់ប៊ុម NeoRoots នាថ្ងៃ សុក្រ ទី ១០ ខែ តុលា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ។ «វប្បធម៌ខ្មែរ រស់ព្រោះកម្ពុជា – Hydrate the Culture» ដែលនេះហើយជាការបង្ហាញជំហររបស់ ទឹកពិសាកម្ពុជា ដែលតែងតែគាំទ្រឈរពីក្រោយ និងលើកស្ទួយសិល្ប: វប្បធម៌ និងតន្ត្រីខ្មែរ។
នៅក្នុងឱកាសដ៏ពិសេសនេះដែរ អគ្គនាយកបន្តវេន លោក អ៊ឹង វីរៈរបស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានថ្លែងថា៖ «ការចូលរួមសហការឧបត្ថម្ភដល់អាល់ប៊ុម NeoRoots នៅថ្ងៃនេះ ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស មានឆន្ទៈមោះមុតធ្វើយ៉ាងណាជួយលើកកម្ពស់វិស័យ សិល្បៈ តន្ត្រីខ្មែរគ្រប់ទម្រង់ និងជួយបង្កើនសក្តានុពលនៃ សិល្បៈ តន្ត្រីនេះឱ្យកាន់តែរីកលូតលាស់ទៅដល់ឆាកអន្តរជាតិ»។
អាល់ប៊ុម NeoRoots •ជា Project ថ្មីមួយដែលនាំយកការលាយបញ្ចូលគ្នារវាងឧបករណ៍ភ្លេងបុរាណជាមួយតន្ត្រី Rock វាលើសពីអ្វីដែលធ្លាប់លាយបញ្ចូលជាមួយHip Hop ដែល Klapyahandz មិនធ្លាប់បានធ្វើកន្លងមកទេ។ នេះជា “ជំហានដំបូងនៃសំឡេងថ្មី” ដែលមានការ បញ្ចូលសិល្បៈតន្ត្រីទំនើប ជាមួយនឹង ឧបករណ៍បុរាណខ្មែរ ដើម្បីលើកកម្ពស់វប្បធម៌ខ្មែរ។ អាល់ប៊ុមដ៏ពិសេសនេះលើសពីតន្ត្រីកំដរអារម្មណ៍ ប៉ុន្តែគឺជាគម្រោងដ៏គួរឱ្យរំភើបមួយដែលបង្ហាញពីការ បន្តវេន និងការរស់រានឡើងវិញនៃវប្បធម៌ខ្មែរ៕
វប្បធម៌ខ្មែររស់ ព្រោះកម្ពុជា! ទឹកពិសាកម្ពុជា! អ្នកនៅពីក្រោយ លើកស្ទួយសិល្បៈវប្បធម៏ខ្មែរ!
កម្ពុជា កូឡា! គាំទ្រភាពច្នៃប្រឌិតនៃសិល្បករជំនាន់ក្រោយ បង្កើតរសជាតិថ្មីដល់វិស័យតន្ត្រីនៅកម្ពុជា!