The Rapper Cambodia កម្មវិធីប្រលងរ៉េបដ៏ពេញនិយមដែលមានប្រភពពីប្រទេសថៃ ហើយក៏ត្រូវបានប្រទេសវៀតណាមទិញសិទ្ធិផលិតកម្មវិធីក្រោមឈ្មោះ Rap Viet ពេលនេះបានមកដល់ប្រទេសកម្ពុជាហើយ។ ក្នុងនោះ ការប្រលង Online Audition ត្រូវបានបិទបញ្ចប់ទៅហើយកាលពីថ្ងៃទី១០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅនេះ។
ក្រោយការប្រលង Online Audition បញ្ចប់ទៅទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ The Rapper Cambodiaក៏បានបើកបង្ហាញសិល្បកររ៉េបល្បីៗដែលត្រូវជ្រើសមកធ្វើជា Coach នៃកម្មវិធីប្រឡងរ៉េប The Rapper Cambodia។ តាមការកត់សម្គាល់សិល្បករដែលត្រូវជ្រើសរើសមកធ្វើជាCoach កម្មវិធីនេះ សុទ្ធសឹងជាតារារ៉េបល្បីៗដែលពួកគេមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះបោះសម្លេងក្នុងវិស័យរ៉េបនៅកម្ពុជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ។
ខាងក្រោមជាតារារ៉េបល្បីៗដែលត្រូវបានជ្រើសរើសជា Coach នៃកម្មវិធីប្រឡងរ៉េបThe Rapper Cambodia គិតត្រឹមថ្ងៃទី១៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣៖
១. KingChi មកពី CG Movement គឺជា Coach ទី ១ នៃកម្មវិធីប្រលងរ៉េប The Rapper Cambodia៖ KingChi ជាកំពូលតារារ៉េប មានកិត្តិនាមល្បីល្បាញខាងលេងពាក្យ ឃ្លោងឃ្លា ជួនរណ្តំដ៏ឆ្នើមមួយរូបក្នុងប្រទេសកម្ពុជា! បទចម្រៀងនីមួយៗរបស់គាត់តែងតែទទួលបានការគាំទ្រជាខ្លាំងពីអ្នកគាំទ្រវិស័យ HipHop ទាំងអស់។
២. RuthKo មកពី Klapyahandz – ក្លាបយ៉ាហ៊ែន គឺជា Coach ទី ២ នៃកម្មវិធីប្រលងរ៉េប The Rapper Cambodia៖ RuthKo ជាតារាចម្រៀងរ៉េប និងនិមិត្តរូបក្នុងវិស័យ HipHop មួយរូបដែលមានប្រជាប្រិយភាពជាខ្លាំងក្នុងប្រទេសកម្ពុជា!ពួកយើងជឿថាបទពិសោធន៏របស់គាត់ក្នុងការដែលអាចស្វែងរកអ្វីដែលខ្លួនចូលចិត្ត មុនដើរលើវិស័យ HipHop ហើយអាច ក្លាយខ្លួនជាតារារ៉េបម្នាក់ដែលទទួលបានការគាំទ្រលើសលប់នោះអាចជួយបំផុសគំនិត និងលើកទឹកចិត្តដល់បេក្ខជន និងបេក្ខនារីដែលចូលរួមប្រលងទាំងអស់។
៣. Norith – នរិទ្ធ មកពី Polarix – ប៉ូឡារិច គឺជា Coach ទី ៣ នៃកម្មវិធីប្រលងរ៉េប The Rapper Cambodia៖ Norith ជាសិល្បករដ៏មានសមត្ថភាព និងប្រជាប្រិយភាពខ្លាំងម្នាក់ មកពី ផលិតកម្ម បារមី។ មិនត្រឹមតែជាតារាចម្រៀង HipHop ប៉ុណ្ណោះទេ តែលោកក៏ជាអ្នកសរសេរនិពន្ធចម្រៀង និងមានជំនាញរាំច្រើនឆ្នាំនៅក្នុងវិស័យសិល្បៈ ហើយបទដែលលោកចេញតែងតែទទួលបានការគាំទ្រជាខ្លាំងមិនថា ជាបទដែលច្រៀងរួមឬចម្រៀងទោលក៏ដោយ។ បូករួមជាមួយជំនាញ និង បទពិសោធន៏លើវិស័យ HipHop នេះជាច្រើនឆ្នាំ យើងជឿជាក់ថាគាត់អាចជួយបេក្ខជន បេក្ខនារីដែលចូលរួមប្រលងឱ្យកាន់តែមានភាពជឿជាក់ និងទំនុកចិត្តលើខ្លួនឯងក្នុងការឡើងឆាកប្រលង។
៤. Khmer1Jivit គឺជា Coach ទី ៤ នៃកម្មវិធីប្រលងរ៉េប The Rapper Cambodia៖ Khmer1Jivit គឺជាកំពូលតារារ៉េបរៀមច្បងដ៏ឆ្នើមមួយរូបក្នុងវិស័យ ដែលគ្រប់គ្នាគោរពកោតសរសើរសមត្ថភាពគាត់ ហើយគាត់ក៏ជាគំរូពិសេសដែលមានឥទ្ធិពលទៅលើតារារ៉េបខ្មែរជំនាន់ថ្មី ឱ្យខិតខំធ្វើចម្រៀង HipHop។ យើងអាចទុកចិត្តលើគាត់បានបើសិនជាយើងចង់ស្តាប់បទចម្រៀងដែលមានអត្ថន័យ ឬឃ្លាពិសេសអ្វីមួយ កាព្យ ជួន រណ្តំ ក៏ដូចជាចង្វាក់ និងការបញ្ចេញបញ្ចូលឱ្យសុីមេទ្រីជាមួយភ្លេងជាដើម។
ក្រៅពីវត្តមាន Coach ទាំង៤រូបខាងលើ ទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ The Rapper Cambodia ក៏បានបើកបង្ហាញមុខ MC ២រូប ដែលនឹងត្រូវមកសម្របសម្រួលក្នុងការប្រកួតនេះផងដែរ រួមមាន៖ តារាចម្រៀង វ៉ាន់ នីឡា និងសិល្បកររ៉េប លោក Vin Vitou ដែលអ្នកទាំងពីរសុទ្ធសឹងជាសិល្បករមានបទពិសោធន៍លើផ្នែកចម្រៀងច្រើនឆ្នាំមកហើយ៕