ពិតជាគគ្រឹកគគ្រេងណាស់ កាលពីថ្ងៃទី ០៨ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅរាជធានីភ្នំពេញ និងខេត្តកណ្ដាល បានមកទទួលរង្វាន់យ៉ាងច្រើនកុះករ នៅឯរោងចក្រលំដាប់ពិភពលោក ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ដោយផ្ទាល់ ក្រោមបរិយាកាសពោរពេញដោយស្នាមញញឹម និងសេចក្ដីត្រេកអរយ៉ាងក្រៃលែង។
កម្មវិធីចែករង្វាន់ពិតៗនេះ គឺប្រៀបបានជាកាដូដ៏ពិសេស និងជាលាភសំណាងសិរីសួស្ដីមុនពីធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរមកដល់ ដោយអតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានទទួលរង្វាន់សរុបជាទឹកប្រាក់រហូតដល់ ១លានដុល្លារឯណោះ។
កម្មវិធីមហាសំណាង ពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស នេះបានធ្វើឡើង ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងសន្ទុះការគាំទ្ររបស់អតិថិជន ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរប៊ែវើរីជីស ដោយបានផ្ដល់មហាសំណាងជាច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ តាមរយៈសំបកកេសភេសជ្ជៈនានារួមមាន៖ VIKINGZ, DAZZ, KIZZ, ICY COOL និងទឹកពិសាកម្ពុជា។ នៅក្នុងនោះមានបង្កប់នូវរង្វាន់ពិសេសៗជាច្រើនដូចជា៖ រង្វាន់ទូរស័ព្ទម៉ាក Samsung រហូតដល់ ៥០០០ រង្វាន់, ម៉ូតូវេសស្ប៉ា ១៨រង្វាន់, និងរង្វាន់ធំផ្ទះអាជីវកម្ម របស់ ជីប ម៉ុង លែន នៅតែបន្ត និងរង់ចាំបងប្អូនដែលមានសំណាងមកទទួល ពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស។
អាចនិយាយបានថា នេះជាការផ្ដល់ជូនយ៉ាងពិសេស ចំពោះអតិថិជន ពីក្រុមហ៊ុនខ្មែរប៊ែវើរីជីស មិនត្រឹមតែទទួលបានរសជាតិដ៏ឆ្ងាញ់ពិសារ ប្រកបដោយគុណភាពតាមរយៈផលិតផលដែលមានស្ដង់ដារខ្ពស់ហើយនោះ ថែមទាំងមានឱកាសឈ្នះមហាលាភសំណាងតាមរយៈសំបកកេសទៀត។ ដូចនេះរាល់ការទិញភេសជ្ជៈដូចបានរៀបរាប់ខាងលើ និងទឹកពិសារកម្ពុជា សូមបងប្អូនអតិថិជន កុំចោលសំបកកេសឱ្យសោះ ព្រោះលោកអ្នកអាចនឹងមានឱកាសឈ្នះរង្វាន់ធំៗនឹកស្មានមិនដល់។
សូមបញ្ជាក់ថា សម្រាប់ការចាប់ឆ្នោតពីកម្មវិធី «មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីសសរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000» នៅសល់ ៤លើកទៀត