ថ្មីៗនេះរដ្ឋាករស្វយ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈបានដាក់ឱ្យដំណើរការរថយន្តក្រុងចំនួន ៤ ខ្សែទៅកាន់ផ្លូវថ្មើរជើង Walk Street ដើម្បីសម្រួលដល់ការកកស្ទះនិងបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់អ្នកដំណើរដែលមានបំណងចង់ទៅលេងតំបន់កម្សាន្តមួយនេះនាថ្ងៃចុងសប្ដាហ៍។
រថយន្តក្រុងសាធារណៈ ៤ ខ្សែបានដាក់ឱ្យដំណើរការសម្រាប់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទៅកាន់តំបន់ Walk Street ហើយ។ នេះបើតាមការជូនដំណឹងលើផេកផ្លូវការរដ្ឋាករស្វយ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្តក្រុង City Bus រាជធានីភ្នំពេញកាលពីថ្ងៃទី១១ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ ២០២៥។
ខ្សែរត់ទាំងបួននោះមាន ខ្សែទី១C ខ្សែទី២A ខ្សែទី៣ និងខ្សែ៤A ។ ការដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់មធ្យោបាយធ្វើដំណើរសាធារណៈទៅកាន់តំបន់កំពុងពេញនិយមមួយនេះជាការចូលរួមចំណែកក្នុងការកាត់បន្ថយការកកស្ទះការបំពុលបរិស្ថាន គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ថែមទាំងអាចសន្សំសំចៃបានថែមទៀតផង។
ឥឡូវនេះដែរ រដ្ឋាករស្វយ័តដឹកជញ្ជូនសាធារណៈរថយន្តក្រុងបានកំពុងរៀបចំផលិតវីដេអូផ្សព្វផ្សាយពីការជិះរថយន្តក្រុងសាធារណៈ ដើម្បីឱ្យបងប្អូនទទួលបានព័ត៌មានកាន់តែជាក់លាក់និងច្បាស់លាស់ពីការប្រើប្រាស់សេវាសាធារណៈ១នេះ។
គួរឱ្យដឹងថា ផ្លូវថ្មើរជើង Walk Street មានទីតាំងតាមបណ្ដោយមាត់ទន្លេចាប់ពីមុខប្រៃសណីយ៍កម្ពុជារហូតដល់មុខព្រះបរមរាជវាំង។ ចាប់បើកពីម៉ោង ៦ ល្ងាច ដល់ម៉ោង ១១ យប់ រៀងរាល់ថ្ងៃសៅរ៍ និងអាទិត្យ៕