ស្អាតដូចគំនូរ! ទឹកធ្លាក់ឆាយតាប៉ាង កម្ពស់រហូតដល់ ១៥០ ម៉ែត្រ
ស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រភូមិចំណារ ឃុំប្រឡាយ ស្រុកថ្មបាំង ខេត្តកោះកុង ស្ថិតក្នុងព្រៃជ្រៅ ទឹកធ្លាក់ឆាយតាប៉ាង មានផ្ទាំងទស្សនីយភាព ស្រស់ស្អាតដូចគំនូរ គួរឱ្យទាក់ទាញ​ និងចាប់អារម្មណ៍។
ទឹកធ្លាក់ឆាយតាប៉ាង គឺជាទឹកធ្លាក់ដែលមានកម្ពស់ខ្ពស់ជាងគេបំផុតនៅក្នុងតំបន់អារ៉ែង គឺ ១៥០ ម៉ែត្រឯណោះ។ ទឹកធ្លាក់នេះ មានចម្ងាយប្រមាណ ៦ គីឡូម៉ែត្រ ពីភូមិ ដែល​ស័ក្តិសមបំផុតសម្រាប់អ្នកទេសចរ និយមផ្សងព្រេង អ្នកដើរព្រៃ នារដូវវស្សា និងស្រលាញ់ទឹកជ្រោះ​។
រូបភាព៖ Solo Landscapes
ដើម្បីទៅដល់ទឹកធ្លាក់មួយកន្លែងនេះ អ្នកទេសចរត្រូវដើរចូលទៅក្នុងព្រៃជ្រៅពី​កន្លែងស្នាក់នៅរបស់សហគមន៍ទើបទៅដល់។ លើសពីនេះលោកអ្នកនឹងបានស្គាល់កាន់តែច្បាស់ពី​តំបន់អារ៉ែងត្រូវបានគេស្គាល់ថាជាតំបន់ធម្មជាតិដ៏ស្រស់ត្រកាលមួយ ដែលស្ថិតនៅក្នុងតំបន់ឧទ្យានជាតិ​ជួរភ្នំក្រវ៉ាញ់ភាគកណ្តាល នាខេត្តកោះកុង។
តំបន់មួយននេះ បានក្លាយជាតំបន់ដែលបានទាក់ទាញអ្នកទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិមកលេង​កម្សាន្តយ៉ាងច្រើន ដោយសារទេសភាពធម្មជាតិ ដែលរួមតំបន់ព្រៃភ្នំ ទឹកជ្រោះ ក៏ដូចជាប្រភេទជីវចម្រុះ និងសត្វព្រៃជាដើម៕