/www/wwwroot/infotainment.ams.com.kh/wp-content/themes/vodi/header-v3.php on line 172
" class="wp-singular post-template post-template-templates post-template-food-and-hangout-template post-template-templatesfood-and-hangout-template-php single single-post postid-188308 single-format-standard wp-custom-logo wp-embed-responsive wp-theme-vodi wp-child-theme-vodi-child masvideos-no-js non-logged-in group-blog sidebar-right light">
បង្កើតប្រវត្តិសាស្រ្តថ្មី! កម្ពុជានឹងធ្វើម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំការប្រកួតកីឡាវាយកូនហ្គោល International Series ដ៏ធំជាលើកដំបូងក្នុងឆ្នាំ ២០២៥
ការប្រកួតវាយកូនហ្គោលអាជីពអន្តរជាតិ (International Series) បានបន្ថែមទីតាំងដ៏អស្ចារ្យថ្មីមួយទៀតហើយសម្រាប់ការប្រកួតជម្រុះនៅក្នុងរដូវកាលឆ្នាំ ២០២៥ នេះដែលរៀបចំដោយកម្ពុជាជាម្ចាស់ផ្ទះ។ ព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតដ៏ល្បីមួយនេះស្ថិតក្រោមការរៀបចំរបស់ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់គ្រុប ដោយនេះគឺជាការបន្ថែមទីតាំងប្រកួតចុងក្រោយបំផុតទៅក្នុងតារាងកាលវិភាគនៃការប្រកួតជម្រុះលើទឹកដីកម្ពុជាដើម្បីបង្កើតទីផ្សារថ្មីបន្ថែមទៀត។
International Series នឹងបង្ហាញខ្លួនលើកដំបូងនៅទីតាំងវាយកូនហ្គោលដ៏មានកិត្តិនាមល្បីល្បាញមួយគឺរមណីយដ្ឋានវាយកូនហ្គោល ឈុន អន នៅរាជធានីភ្នំពេញចាប់ពីថ្ងៃទី ៩ ដល់ថ្ងៃទី ១២ ខែតុលាឆាប់ៗខាងមុខនេះ។ នៅពេញមួយរដូវកាលការប្រកួតវាយកូនហ្គោលអាជីពអន្តរជាតិមាន ១០ ជុំ លើកនេះគឺជាជុំទី ៦ ដែលនឹងនាំមកនូវកីឡាករឆ្នើមប្រចាំលីគកំពូលព្រមទាំងអ្នកមានថ្វីដៃលេចធ្លោជាច្រើនរូបផ្សេងទៀតឱ្យមកចូលរួមក្នុងការប្រកួតជម្រុះនៅតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍។
អ្នកឧកញ៉ា គិត ម៉េង នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុនរ៉ូយ៉ាល់គ្រុប បានថ្លែងថា៖ «ការនាំយកមកនូវព្រឹត្តិការណ៍កីឡាកម្រិតពិភពលោកចូលមកកម្ពុជាដោយមានរមណីយដ្ឋាន ឈុន អន ជាទីតាំងដ៏ធំទូលាយសម្រាប់រៀបចំការប្រកួតគឺជាចំណុចសំខាន់មួយក្នុងការអភិវឌ្ឍវិស័យកីឡាវាយកូនហ្គោល និងវិស័យទេសចរណ៍របស់ប្រទេសកម្ពុជា ក្រោមគោលនយោបាយនៃរាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី ៧ ដឹកនាំដោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលបានគាំទ្រ និងស្វាគមន៍យ៉ាងពេញទីចំពោះព្រឹត្តិការណ៍កីឡាគ្រប់ប្រភេទផងដែរ។
ដោយការធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំការប្រកួតកីឡាវាយកូនហ្គោល The International Series នៅកម្ពុជា យើងមិនត្រឹមតែបង្ហាញដល់ពិភពលោកអំពីសម្រស់នៃប្រទេសជាតិយើងទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងបានជំរុញឱ្យយុវជន និងសហគមន៍ក្នុងស្រុកចូលរួមសកម្មជាមួយវិស័យកីឡាផងដែរ។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះនឹងក្លាយជាមូលដ្ឋានសំខាន់មួយសម្រាប់ជំរុញវិស័យទេសចរណ៍ និង បដិសណ្ឋារកិច្ចព្រមទាំងបង្ហាញអំពីវប្បធម៌ដ៏ផូរផង់និងសម្បូរបែប ភ្ជាប់ជាមួយនឹងការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្ដៅដែលកម្ពុជាផ្តល់ជូន។
ពួកយើងមានការតាំងចិត្តដ៏មុតមាំក្នុងការធ្វើឱ្យការប្រកួតមួយនេះក្លាយជាបទពិសោធន៍មួយដ៏មិនអាចបំភ្លេចបានសម្រាប់កីឡាករ និងទស្សនិកជន ហើយពួកយើងកំពុងទន្ទឹងរងចាំយ៉ាងអន្ទះសារ ក្នុងការស្វាគមន៍អ្នកទាំងអស់គ្នា មកកាន់រមណីយដ្ឋាន ឈុន អន នាខែតុលាខាងមុខនេះ។
ដោយមានអ្នកលេងកីឡាវាយកូនហ្គោល ជើងខ្លាំងពី LIV Golf និង Asian Tour មកចូលរួម នោះកម្ពុជានឹងអាចបង្ហាញមុខមាត់នៅលើឆាកអន្តរជាតិ ហើយអ្នកគាំទ្រទូទាំងពិភពលោកនឹងអាចមើលឃើញនូវគុណភាពដ៏អស្ចារ្យនៃទីលាន និងបរិក្ខារវាយកូនហ្គោលដែលកម្ពុជាមាន។»
លោក Rahul Singh នាយកនៃការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួត International Series បានមានប្រសាសន៍ផងដែរថា៖ «ការបូកបញ្ចូលប្រទេសកម្ពុជាចូលទៅក្នុងតារាងកាលវិភាគនៃការប្រកួត គឺជាជំហានដ៏មានសារៈសំខាន់មួយ ខណៈពេលដែលយើងកំពុងបន្តពង្រីកវិសាលភាពនៃកីឡាវាយកូនហ្គោលយើង ទៅកាន់ទស្សនិកជនគោលដៅថ្មីៗ។ តាមរយៈព្រឹត្តិការណ៍នេះ យើងបានផ្ដល់នូវឱកាសក្នុងការជម្រុះរកអ្នកមានថ្វីដៃនៅក្នុងតំបន់ ក៏ដូចជាពង្រឹងវិស័យវាយកូនហ្គោលជាសកល ដោយការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពក្នុងការលេងកីឡាប្រភេទនេះ ឱ្យចាក់ឬសជ្រៅទៅក្នុងទីផ្សារតែម្ដង។
ព្រឹត្តិការណ៍ថ្មីនេះបានដើរតួនាទីយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនងជាមួយបណ្ដាប្រទេសតំបន់ អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ដែលមានឈ្មោះជាសមាជិកក្លឹបវាយកូនហ្គោលអន្តរជាតិ។ ជាងនេះទៅទៀតរមណីយដ្ឋានវាយកូនហ្គោលអង្គរនៅខេត្តសៀមរាប ក៏ជាទិសដៅលេចធ្លោមួយ ដែលធ្លាប់ជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍វាយកូនហ្គោល  Handa Faldo Cambodian Classic កាលពីឆ្នាំ ២០១២ និងការប្រកួតដណ្ដើមពានជើងឯកថ្នាក់តំបន់ ដែលរៀបចំដោយក្លឹបវាយកូនហ្គោលដ៏ចំណាស់ R&A កាលពីឆ្នាំមុនផងដែរ។ ការរៀបចំឱ្យមាននូវវេទិកាប្រកួតប៉ុន្មានលើកមកនេះ គឺមានគោលបំណងជម្រុញកីឡាប្រភេទនេះ ឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ។
ជាមួយគ្នានេះ លោក Cho Minn Thant, ស្នងការ និងជានាយកប្រតិបត្តនៃក្លឹបវាយកូនហ្គោលប្រចាំតំបន់អាស៊ីបានបន្ថែមថា ៖ «នេះគឺជាថ្ងៃដ៏សំខាន់ សម្រាប់ការប្រកួតជម្រុះក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍។ កម្ពុជា ជាប្រទេសដែលយើងបានភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងយ៉ាងស្អិតរមួតក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំចុងក្រោយនេះ។»
ក្នុងរយៈពេលបួនរដូវកាលចុងក្រោយនេះ ព្រឹត្តិការណ៍ផ្សេងៗរបស់ The International Series បានផ្ដល់នូវប្រាក់រង្វាន់យ៉ាងខ្ពស់ និងបើកផ្លូវដ៏ច្បាស់លាស់សម្រាប់ការឆ្ពោះទៅ LIV Golf League។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពី The International Series សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.internationalseries.com។