មិនសូវជាចេះនិយាយ ឬបង្ហាញ និងអួតអាងអ្វីច្រើនឡើយ តែ វណ្ណដា ជាមនុស្សចូលចិត្តធ្វើឲ្យឃើញផ្ទាល់តែម្ដង មិនថាជាការផលិតបទចម្រៀង ឬទទួលបានការងារធំដុំអ្វីមួយឡើយ។ តួយ៉ាងការធ្វើសប្បុរសធម៌នានាក៏តារាប្រុសវ័យ២៧ ឆ្នាំរូបនេះ កម្របង្ហោះឲ្យដឹងតាមបណ្ដាញសង្គមដែរ។
ដូចមុននេះបន្តិច គណនីហ្វេសប៊ុកមួយមានឈ្មោះថា Keang Kunthakpidor បានបង្ហោះឲ្យដឹងថា កំពូលតារារ៉េបស្រុកខ្មែរ ម៉ាន់ វណ្ណដា បានចូលបច្ច័យរហូតដល់ ៥ ពាន់ដុល្លារអាមេរិក ដើម្បី កសាងកុដិនៅវត្តធម្មចក្រពុទ្ធារាម ស្ថិតនៅក្នុងខេត្តតាកែវ។ ដំណឹងនេះ មិនបានចេញពីម្ចាស់បទ «baby mama» ផ្ទាល់ឡើយ ដោយលោកគ្រាន់តែចែករំលែកបន្តតែប៉ុណ្ណោះ។
គណនីហ្វេសប៊ុក Keang Kunthakpidor បានបង្ហោះរូបភាពជាច្រើនសន្លឹកមានទាំងរូប វណ្ណដា និងក្រុមគ្រួសារ ព្រមទាំងបានសរសេររៀបរាប់ថា “សូមជ្រះថ្លាអនុមោទនាបុណ្យរបស់ក្មួយប្រុស ម៉ាន់ វណ្ណដា ដែលមានសទ្ធាជ្រះថ្លាចូលកសាងកុដិនៅវត្តធម្មចក្រពុទ្ធារាម តាកែវ ចំនួន ៥០០០$ ដែលលោកម្ចាស់ទាំងឡាយកំពុងខ្វះទីសេនាសនៈ ដែលមានព្រះសង្ឃគង់ ៧៤ ព្រះអង្គ”។
អ្នកគាំទ្រមិនសូវជាភ្ញាក់ផ្អើលឡើយ ព្រោះកន្លងមក វណ្ណដា ក៏តែងធ្វើបុណ្យ ចែកទានជាច្រើនហើយដែរ។ មិនតែប៉ុណ្ណោះមហាជនសរសើរថាតារារ៉េបរូបនេះ ពិតជាដាក់ខ្លួន និងចូលចិត្តធ្វើបុណ្យដោយស្ងៀមស្ងាត់ ដូចកាលពីអំឡុងចុងខែ ១០ ម៉ាន់ វណ្ណដា បានជូនអ្នកមានគុណទាំងពីរទៅវត្តធ្វើបុណ្យកឋិន ហើយក៏បានចូលរួមជាបច្ច័យជូនដល់ ទូកងរ « ស្រីម៉ៅក្រាំងយ៉ូវ» របស់ខេត្តកណ្ដាល ក្នុងចំនួនទឹកប្រាក់ ៥០០ ដុល្លារផងដែរ៕