វគ្គ Battle Round សប្ដាហ៍ដំបូងរបស់កម្មវិធី The Rapper Cambodia ទស្សនិកជនបានឃើញ និងស្ដាប់បទថ្មី និងការរ៉េបស្ទីល៍ប្លែក និព្រមទាំងការសម្ដែងរបស់បេក្ខជនដែលជា team របស់ coach នរិទ្ធ ជាពិសេស ៣ នាក់ Vanno, Kan ហើយនិង Emi ដែលត្រូវចាប់ក្រុមតែមួយ។
ក្រោយចម្រាញ់បេក្ខជនទាំង ៥ សប្ដាហ៍ ក្នុងវគ្គ Audition មក coach នរិទ្ធ ទទួលបានកូនក្រុម ១០ រូប។ វគ្គ Battle Round នេះគឺជាវគ្គដែលកូនក្រុមរបស់ Coach នីមួយៗត្រូវបានបំបែកទៅជា ៤ ក្រុម ហើយត្រូវប្រកួតប្រជែងគ្នា ដើម្បីរកអ្នកជើងខ្លាំងអាចឈានបន្តទៅវគ្គក្រោយៗទៀតបាន។
សម្រាប់ Vanno, Kan ហើយនិង Emi បានបកស្រាយបទ “ពួកម៉ាកទាំង 3”។ Team នេះ ចេញមកពិតជាកក្រើកឆាក ដោយសារ Vibe ស្រដៀងគ្នាហើយនោះ អ្នកទាំង ៣ ក៏សុទ្ធតែពូកែពាក្យសម្ដី និងចុង ជួន លែបខាយបែបលេងសើចឆ្លងឆ្លើយ ញុះគ្នាលេងតាមយ៉ាងរីករាយ។ មិនត្រឹមតែច្រៀង រ៉េប ទាក់ទាញឡើយ Vanno, Kan និងEmi ថែមទាំងលេងក្បាច់រាំបានរស់រវើក ស៊ីជាមួយបទភ្លេងទៀត។
Vanno, Kan និង Emi ច្រៀងរៀបរាប់ពីសមត្ថភាពផ្សេងៗរៀងខ្លួន មិនអស់ត្រឹមនេះឡើយ “ពួកម៉ាកទាំង 3” បានបង្ហាញថា ខ្លួនគេមកពីតំបន់ផ្សេងៗគ្នា តាមតាមរយៈចម្រៀងទៀតផង។ និយាយពី punchline របស់អ្នកទាំង ៣ រឹតតែធ្វើឲ្យបទមួយនោះស្ដាប់ហើយចង់ស្ដាប់ទៀត សូម្បីតែ coach ក៏សរសើរដូចគ្នា។
សម្រាប់ coach ផ្ទាល់គិតថាទាំង Vanno, Kan ហើយនិង Emi មានភាព unique រៀងៗខ្លួន ហើយឃ្លាដែលម្នាក់ៗច្រៀង គឺបង្ហាញពីខ្លួនគេតែម្ដង។ អ្នកទាំង ៣ មិនត្រឹមតែច្រៀងឲ្យអ្នកទៅមើលផ្ទាល់រាំលេងកម្សាន្តតាមចង្វាក់ភ្លេងប៉ុណ្ណោះទេសូម្បីតែ producer ទាំង ២ និង coach ទាំង ៤ ក៏អត់ទ្រាំមិនបាន រាំលេងកម្សាន្តតាមដែរ៕