ការសម្តែងលើកដំបូងក្នុងរយៈពេល ១០ ឆ្នាំរបស់ Tzuyu នៅតៃវ៉ាន់ បានក្លាយជាព្រឹត្តិការណ៍លំដាប់ជាតិដ៏គួរឱ្យរំភើប។
ជាពេលវេលាបង្ហាញពីមោទនភាពជាតិ និងសេចក្តីស្រឡាញ់ដ៏រំជួលចិត្តពីសំណាក់អ្នកគាំទ្រ Tzuyu សមាជិក TWICE បានវិលត្រឡប់មកតៃវ៉ាន់វិញជាមួយសមាជិកក្រុមផ្សេងទៀតសម្រាប់ការប្រគំតន្ត្រីលើកដំបូងរបស់ពួកគេនៅក្នុងទឹកដីកំណើតរបស់នាងក្នុងរយៈពេលជាងមួយទសវត្សរ៍។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះមិនត្រឹមតែជាដំណើរប្រគំតន្ត្រីទេសចរណ៍ប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែជាការអបអរសាទរលំដាប់ថ្នាក់ជាតិ ដោយអតីតប្រធានាធិបតីតៃវ៉ាន់ លោកស្រី Tsai Ing-wen បានថ្លែងសារស្វាគមន៍ជាផ្លូវការ ដែលផ្សាយផ្ទាល់តាមកញ្ចក់ទូរទស្សន៍ជាតិ។
លោកស្រី Tsai Ing-wen បានសរសេរសារលើបណ្ដាញសង្គមរបស់ខ្លួនថា៖ “ក្នុងរយៈពេលពីរថ្ងៃកន្លងមកនេះ News Feed របស់ខ្ញុំគឺមានតែការបង្ហោះអំពី TWICE។ ទោះបីខ្ញុំមិននៅទីនោះក៏ដោយ ប៉ុន្តែក៏មានអារម្មណ៍ថាខ្ញុំជាផ្នែកមួយនៃទស្សនិកជនដែរ”។
សម្រាប់ ONCE ដែលជាក្រុមអ្នកគាំទ្រ នេះគឺជាពេលវេលាដែលពោរពេញដោយភាពរំជួលចិត្ត និងជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយនៅក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្ររបស់ក្រុម និងសម្រាប់ Tzuyu ផ្ទាល់។ ជាក់ស្ដែង Tzuyu បានបង្ហាញខ្លួនលើកដំបូងជាមួយ TWICE ក្នុងឆ្នាំ ២០១៥ ហើយមិនធ្លាប់មានការសម្តែងទោលនៅតៃវ៉ាន់ឡើយចាប់តាំងពីពេលនោះមក។ ការវិលត្រឡប់មកផ្ទះវិញរបស់នាងត្រូវបានស្វាគមន៍ដោយការអបអរសាទរគគ្រឹកគគ្រេង និងលក់សំបុត្រចូលទស្សនាអស់គ្មានសល់សម្រាប់ការសម្ដែងនៅ Kaohsiung។
លោកស្រី Tsai ក៏បានសរសើរអភិបាលក្រុង Chen Chi-mai និងមន្ត្រីមូលដ្ឋានចំពោះការគ្រប់គ្រងលំហូរអ្នកគាំទ្រប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ដោយមានអ្នកដំណើរជិះរថភ្លើងក្រោមដីច្រើនជាង ៣៥ ម៉ឺននាក់ ជាកំណត់ត្រាខ្ពស់បំផុតសម្រាប់ឆ្នាំនេះ ហើយអាចរំដោះមនុស្សគ្រប់គ្នាចេញពីទីតាំងដោយប្រើរយៈពេលត្រឹម ៩០ នាទីប៉ុណ្ណោះ។
អតីតប្រធានាធិបតីបានបន្តថា៖ “ការវិលត្រឡប់របស់ Tzuyu មិនមែនគ្រាន់តែជាការប្រគំតន្ត្រីនោះទេប៉ុន្តែវាក៏ជានិមិត្តរូបមួយដែលបង្ហាញថាប្រជាជនតៃវ៉ាន់នៅជុំវិញពិភពលោកអាចបញ្ចេញពន្លឺនៅក្នុងអាជីពរបស់ពួកគេ និងបង្ហាញពិភពលោកថាពួកយើងជានរណា”។
ដូច្នេះហើយ ការប្រគំតន្ត្រីរបស់ TWICE នៅតៃវ៉ាន់មិនមែនគ្រាន់តែជាសមិទ្ធផលតន្ត្រីនោះទេ តែក៏បានបង្កឱ្យមានការសន្ទនាអំពីអត្តសញ្ញាណវប្បធម៌ រឿងរ៉ាវជោគជ័យរបស់យុវជន និងឥទ្ធិពលលំដាប់សកលរបស់តារា K-pop ដូចជា Tzuyu ដែលនៅតែមានមោទនភាពចំពោះទឹកដីកំណើតរបស់ពួកគេ ទោះបីជាមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីទូទាំងពិភពលោកក៏ដោយ៕