បវរកញ្ញាគុណភាព! ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ ត្រៀមតំណាងកម្ពុជាប្រកួត MISS PLANET INTERNATIONAL ឆ្នាំនេះ
ឆ្នាំនេះស្ថាប័ន MISS PLANET CAMBODIA ​​បាន​ចម្រាញ់​ជើង​ខ្លាំង ​១​ រូប​នៅ​ក្នុង​វិស័យ​កញ្ញា​ ដើម្បី​តំណាង​ឱ្យ​កម្ពុជា​ចូល​រួម​ប្រកួត​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​ក្នុង​ឆ្នាំ ២០២៥ នោះ​គឺ​បវរ​កញ្ញា ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ ជា MISS PLANET INTERNATIONAL 2025។
ដូច​ដែល​មហាជន​បាន​ដឹង​ហើយ​ថា ​បវរ​កញ្ញា​ជើង​ខ្លាំង​រូប​នេះ​ធ្លាប់​បាន​ផ្ដួល​បេក្ខភាព​ ២៣ ​រូប​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រកួត Supranational Cambodia 2025 ដោយ​កញ្ញា​ទទួល​បាន​តំណែង​ជា​លំដាប់​រង​ទី​១។ បវរ​កញ្ញា​មក​ជា​កញ្ចប់​ទាំង​រូប​សម្រស់​ សមត្ថភាព ​និង​ចំណេះ​ដឹង​ ដូចនេះហើយនាង​ត្រូវបានគេ​ចាត់​ចូល​ជា​បេក្ខភាព​សក្ដិសម​បំផុត​ក្នុង​ការ​លើក​មុខ​មាត់​ជាតិ​ ពោល​តំណាង​ឱ្យ​កម្ពុជា​នៅ​លើ​ឆាក​ប្រកួត​អន្តរជាតិ។ នេះ​ជា​ហេតុ​ផល​ចម្បង​ធំៗ​ចំនួន ៣ ដែល​បវរ​កញ្ញា ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ សក្ដិសម​ជា MISS PLANET CAMBODIA 2025 ៖​
ហេតុផល​ចម្បង​ទី ១៖ ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ ជា​បេក្ខភាព​លេច​ធ្លោ​ក្នុង​ចំណោម​បេក្ខភាព​ជើង​ខ្លាំង​ទាំង ២៥ រូបក្នុង​កម្មវិធី Miss Supranational Cambodia 2025 ដោយ​ទទួល​បាន​តំណែង​លំដាប់​រង​ទី១ នៃ​កម្ម​វិធី​ខាង​លើ។ ស៊ីដនី គឺ​ជា​បវរ​កញ្ញា​គុណភាព​មួយ​រូប​ក្នុង​វិស័យ​សម្រស់​ថែម​ទាំង​ជា​បវរ​កញ្ញា​ដែល​មាន​ឥទ្ធិពល​មិន​ធម្មតា​ដែល​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ពោរពាស​ទៅ​ដោយ​ហ្វេន​ក្រៅ​ប្រទេស​ផង​ដែរ។
ហេតុផល​ចម្បង​ទី ២៖ ចំណេះ​ដឹង ​និង​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ភាសា​អង់គ្លេស​គឺ​ជា​រឿង​សំខាន់។ ក្នុង​នោះ​ដែរ ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ អាច​ប្រើប្រាស់​ភាសា​អង់គ្លេស​បាន​យ៉ាង​ល្អ​ដោយ​បវរ​កញ្ញា​វ័យ​ ១៩​ឆ្នាំ​រូប​នេះ​ជា​កូន​កាត់​ខ្មែរ-អាមេរិក​ស្រាប់​ផង​នោះ។ មួយ​ទៀត​ចំណេះ​ដឹង​ក៏​មិន​ធម្មតា​នោះ​ដែរ​ដោយ​កញ្ញា​ជា​និស្សិត​សិក្សា​បរិញ្ញាបត្រ​វិទ្យាសាស្ត្រ​ផ្នែក​គ្រប់គ្រង​ពាណិជ្ជកម្ម មុខវិជ្ជា​គ្រប់គ្រង​ទីផ្សារ (BSBA MM) នៅ Western Governors University នៅ​អាមេរិក​។ ណាមួយ ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ ក៏​ជា​ម៉ូដែល​អាជីព​ស្រាប់​ដូច្នេះ​សម្រាប់​សមត្ថភាព​នៃ​ការ​ដើរ​បង្ហាញ​លើ​ឆាក​ប្រកួត​មិន​គួរ​ជា​បញ្ហា​ចោទ​សម្រាប់​នាងឡើយ។
ចំណុច​ចុង​ក្រោយ​ដែល ស៊ីដនី ម៉ារិទ្ធ សក្ដិសម​ជា​បេក្ខភាព​តំណាង​កម្ពុជា​នោះ​គឺ​ជា​ការ​តស៊ូ​ក្រាញ​ននាល​មិន​ព្រម​ចុះ​ចាញ់​ទោះ​ខ្លួន​មិន​បាន​តំណាង​ឱ្យ​កម្ពុជា​ចូលរួម​ប្រកួត Miss Supranational 2025 តែ​ក៏​មិន​ព្រម​បោះ​បង់​ខ្លួន​ឯង ​​បន្ថែមជាមួយការចាប់ឱកាសឈរ​ជើង​ជា​ថ្មី​លើ​វិថី​មួយ​នេះ​ក្នុង​តំណែង​ជា MISS PLANET CAMBODIA 2025៕