សោកស្ដាយ! ខន សុរិយា សម្រេចដកខ្លួនចេញពីការប្រកួត Miss World
យប់​មិញ​នេះ បវរ​កញ្ញា​ដែល​ត្រូវ​តំណាង​កម្ពុជាចូល​រួម​ប្រកួត​ក្នុង​កម្មវិធី Miss World កញ្ញា ខន សូរិយា បាន​សម្រេច​ចិត្ត​ដក​ខ្លួន​ក្រោម​ហេតុផល​មួយ​ចំនួន​ដែល​នាង​បាន​ជួប​ប្រទះ​នា​ពេល​កន្លង​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​កាន់​តំណែង​ជា Miss World Cambodia 2025។
មហាជន​អ្នក​តាម​ដាន​វិស័យ​បវរ​កញ្ញា​ប្រាកដ​ជា​បាន​ជ្រាប​ហើយ​ថា កញ្ញា ខន សូរិយា ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ឱ្យ​តំណាង​កម្ពុជា​ ដើម្បីចូលរួម​ប្រកួត​លើវេទិកាអន្តរជាតិនៃកម្មវិធី Miss World 2026។ ជាក់​ស្ដែង នា​រាត្រី​ថ្ងៃ​ ២០ ខែមករា ម្សិល​មិញ ម្ចាស់​មកុដ Miss World Cambodia 2025 រូប​នេះ​បាន​សម្រេច​ដក​ខ្លួន​ចេញ​ពី​ការ​ប្រកួត​ ដោយ​បាន​បញ្ជាក់​ពី​ហេតុផល និង​រឿងរ៉ាវ​ដែល​នាង​បាន​ជួប​ប្រទះ​ក្នុង​អំឡុង​ពេល​ត្រៀម​ខ្លួន​នៃ​ការ​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត។
ចាប់​តាំង​ពី​ថ្ងៃ​ដំបូង​នៃ​ការ​ឈាន​ជើង​ចូល​វិស័យ​មួយ​នេះ កញ្ញា ខន សូរិយា បាន​ដាក់​ចិត្ត កាយ និង​បេះដូង​លើ​ការ​ប្រកួត ថែម​ទាំង​បាន​ព្យាយាម​សិក្សា ស្រាវជ្រាវ និង​បង្កើត​កម្មវិធី​សប្បុរសធម៌​បន្ថែមទៀត។ ដ្បិត​មានភាព​ក្មេង​ខ្ចី​ក្នុង​វិស័យ​​នេះ​ សូរិយា បាន​ព្យាយាម​ខិត​ខំ​អស់​កម្លាំង​កាយ​ចិត្ត​ដើម្បី​ធ្វើ​វា ប៉ុន្តែការ​ប្រឹងប្រែង​មួយ​នេះ​ក៏​បាន​មក​ដល់​ទី​មួយ​ដែល​មិន​អាច​បន្ត​ទៀត​បាន។ ពិត​ណាស់ ការ​ដើរ​នៅ​លើ​វិថី​មួយ​តែ​ម្នាក់​ឯង មិន​មែន​ជា​រឿង​ងាយ​ស្រួល​នោះ​ទេ។
តែ​ទោះ​ជា​យ៉ាង​នេះ ការ​ចាកចេញ​របស់ សូរិយា ​មិន​មែន​មក​ពី​កំហឹង ឬ​ទទួល​ការ​ស្ដី​បន្ទោស​អ្វីនោះឡើយ តែ​ជា​មេរៀន​មួយ​នៃ​បទ​ពិសោធន៍​ជីវិត។ នេះ​ជា​ការ​បញ្ជាក់​បន្ថែម​ក្នុង​វីដេអូ​កាល​ពី​យប់​មិញ៕