- លោក Rich Kh ១ ម៉ឺនដុល្លារ
- ហេង វិសាល ១ ម៉ឺនដុល្លារ
នេះនៅមិនទាន់អស់នៅឡើយទេ ដោយលោកស្រី សុភា បុត្រឈរ បានជួយទៅតាមរយៈអ្នកស្រុកភូមិ និងខ្លះទៀតផ្ដល់ឲ្យកងទ័ព និងអ្នកភៀសសឹកដទៃទៀតច្រើន។ ពីមុនមហាជនតែងតែមានចម្ងល់ថា ហេតុអ្វីបានជា លោកស្រី សុភា និងស្វាមីមានទ្រព្យសម្បត្តិ និងអាចជួយអ្នកខ្វះខាតច្រើនម្ល៉េះ?
ការពិតស្វាមីរបស់លោកស្រី សុភា ឈ្មោះ Udo Bottcher គឺជានាយកគ្រប់គ្រង និងជាស្ថាបនិកនៃក្រុមហ៊ុន Bottcher AG ដែលជាក្រុមហ៊ុនលក់ដុំ និងបញ្ជាទិញតាមប្រៃសណីយ៍ (អនឡាញ) របស់អាល្លឺម៉ង់សម្រាប់ការផ្គត់ផ្គង់ការិយាល័យ បច្ចេកវិទ្យាការិយាល័យ គ្រឿងសង្ហារិមការិយាល័យ សម្ភារជាងសំណង់, ឧបករណ៍ក្នុងសួនច្បារ, គ្រឿងសុវត្ថិភាពការងារ, ហាងលក់ថ្នាំ និងរបស់របរប្រើប្រាស់ក្នុងផ្ទះ ក៏ដូចជារបស់ក្មេងលេង ដែលBottcher AG មានមូលដ្ឋាននៅទីក្រុង Jena ក្នុងប្រទេសអាល្លឺម៉ង់ ហើយ Jena ជាទីក្រុងធំទីពីរនៅ Thuringia។
ក្រុមហ៊ុនបានបង្កើតការលក់ប្រហែល ៩០០ លានអឺរ៉ូ ឬជាង ១ ពាន់លានដុល្លារ ក្នុងឆ្នាំ២០២៤ ហើយគិតត្រឹមខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៤ ស្ថាបនិក និងជានាយកប្រតិបត្តិ Udo Böttcher ដែលជាស្វាមីលោកស្រី សុភា បានកាន់កាប់ ១០០% នៃភាគហ៊ុនរបស់ Böttcher AG។ បច្ចុប្បន្ននេះ លោកស្រី និងស្វាមីបានបរិច្ចាគប្រាក់លើស ១២ លានអឺរ៉ូ ទៅដល់ប្រទេសកម្ពុជា អាល្លឺម៉ង់ និងប្រទេសផ្សេងៗ៕