ហោ សីហា ដែលជាសិល្បករមកពីខេត្តបាត់ដំបង កំពុងដំណើរការពិព័រណ៍ទោលថ្មីមួយទៀតរបស់គាត់ក្រោមចំណងជើងថា “ដំណើរផ្សងព្រេងក្នុងសុបិន”។ សម្រាប់អ្នកដែលមានការចាប់អារម្មណ៍ផ្នែកគំនូរ អាចចូលរួមទស្សនាស្នាដៃការងារសិល្បៈច្នៃប្រតិដ្ឋថ្មីរបស់ ហោ សីហា ដោយឥតគិតថ្លៃ ចាប់ពីថ្ងៃនេះរហូតដល់ថ្ងៃ ១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២៤ ចាប់ពីម៉ោង ១០ ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៦ ល្ងាច នៅវិចិត្រសាល FT Gallery ក្នុងបរិវេណ Factory Phnom Penh។
បន្ទាប់ពីបានបង្ហាញស្នាដៃមុនៗលោករួចមកដូចជា “កង្កែបក្នុងអណ្ដូង” (២០១៤) “ស្វាគមន៍មកកាន់ភូមិសក្ដិរបស់ខ្ញុំ” (២០១៦) “អ្វីមួយត្រូវបានលាក់កំបាំង” (២០១៩) ដែលបានបរិយាយតាមរយៈឈុតឆាកអរូបិយ ផ្សារភ្ជាប់ទៅនឹងបទពិសោធន៍ផ្ទាល់ខ្លួនសិល្បករវ័យ ៣៣ ឆ្នាំរូបនេះ ដូចជា ស្ថានភាពក្រតោកយ៉ាក និងបញ្ហាក្នុងសង្គមខ្មែរកើតឡើងឥតឈប់ឈរ។
ហោ សីហា នៅតែបន្តគូររូបមកដល់សព្វថ្ងៃ ប្រៀបដូចជាអ្នកនិទានរឿម្នាក់។ ស្នាដៃពិព័រណ៍ថ្មីមួយនេះ នឹងនាំអារម្មណ៍លោកអ្នកទៅកាន់ការស្រមើស្រមៃដោយមិនដឹងខ្លួនមួយ ហើយបង្ហាញពីរឿងរ៉ាវគ្មានទីបញ្ចប់ របស់ក្មេងប្រុសជនបទម្នាក់នេះ។
ងាកទៅនិយាយពីប្រវត្តិរបស់ ហោ សីហា បន្តិចវិញ វិចិត្រកររូបនេះកើតនៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ ក្នុងឆ្នាំ ១៩៩១ ហើយបានបញ្ចប់ការសិក្សាជំនាញសិល្បៈសូនរូបនៅអង្គការហ្វារពន្លឺសិល្បៈក្នុងឆ្នាំ ២០១៣។ បច្ចុប្បន្ន លោករស់នៅបាត់ដំបង និងបម្រើការងារនៅឯវិចិត្រសាល រំចេក៥។ ចំណែកស្នាដៃរបស់ សីហា កន្លងមករួមមាន៖
– ពិព័រណ៍ទោលម្នាក់ឯង ដូចជា “Waiting for sunrise” (២០១១) “កង្កែបក្នុងអណ្ដូង” (២០១៤) “ស្វាគមន៍មកកាន់ភូមិសក្ដិរបស់ខ្ញុំ” (២០១៦) ជាដើម។
– ពិព័រណ៍ជាគូ ដូចជា “Children in countryside” (ជាមួយ Nget Chanpenh) (២០១២) “អ្វីមួយត្រូវបានលាក់កំបាំង” (ជាមួយ Bor Hak) (២០១៩) ជាដើម។
– ពិព័រណ៍ជាក្រុម ដូចជា “From Cambodia” (២០១២) នៅក្រុងតូរ៉ុនតូ ប្រទេសកាណាដា “Saison du Cambodge” (២០១៨) នៅក្រុងប៉ារីស ប្រទេសបារាំង ជាដើម។
ហោ សីហា គឺជា អតីតសិស្សផ្នែកគំនូររបស់លោក ស្រី បណ្តូល តាំងពីជាង ១ ៨ ឆ្នាំមុន ដែលលោកស្រីជាសិល្បករដ៏ល្បី និងមានស្នាដៃ តួនាទីជាសហស្ថាបនិកនៃអង្គការហ្វារពន្លឺសិល្បៈ៕