ថ្មីៗ នេះ អ្នកគាំទ្រ និងមហាជនជាច្រើនហាក់មានការភ្ញាក់ផ្អើល និងបារម្ភយ៉ាងខ្លាំង ក្រោយសមាជិករបស់ក្រុមចម្រៀងខេប៉ុប LE SSERAFIM គឺ Sakura និង Eunchae បានទម្លាយពីរឿងញ៉ាំអាហារ ខណៈអ្នកទាំងពីរញ៉ាំអាហារតិចខ្លាំងសឹងមិនគួរឱ្យជឿ។
មែនទែនទៅ ធ្លាប់មានពាក្យចចាមអារ៉ាមថា សមាជិកទាំងពីររូបនេះគឺមិនហ៊ានញ៉ាំអាហារផ្ដេសផ្ដាសឡើយ ព្រោះចង់បានរាងតូច និងសម្រស់ស្រស់ស្អាត រហូតដល់ញ៉ាំមីកំប៉ុងមួយពីរនាក់ហើយមិនហ៊ានញ៉ាំឱ្យអស់ទៀត។ រឿងនេះដែរបានក្លាយជាប្រធានបទត្រូវបានមហាជនលើកយកមកពិភាក្សា ព្រមទាំងមានការព្រួយបារម្ភខ្លាំងចំពោះសុខភាពអ្នកទាំងពីរ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសបង្ហាញខ្លួនក្នុងកម្មវិធី Eunchae’s Star Diary តារាស្រីទាំងពីររូបក៏បានបកស្រាយទាក់ទិននឹងរឿងញ៉ាំមីកំប៉ុងនោះដើម្បីឱ្យគ្រប់គ្នាអស់ចម្ងល់ និងសង្ស័យ។
អ្នកទាំងពីរបានលើកឡើងថា៖ វាជាការពិតដែលអ្នកទាំងពីរញ៉ាំមីមួយកំប៉ុងពីរនាក់ ជាក់ស្ដែងគឺញ៉ាំមិនអស់ពិតមែន។ ប៉ុន្ដែមិនមែនដោយសារការព្យាយាមសម្រកទម្ងន់ឡើយ គឺដោយសារអ្នកទាំងពីរជាប្រភេទមនុស្សដែលញ៉ាំអាហារតិចតាំងពីដើម និងមិនសូវមានចំណង់ក្នុងការញ៉ាំអាហារ។ បើទោះជាឃ្លានប៉ុណ្ណា ក៏ញ៉ាំមិនបានច្រើនដែរ។
បើទោះជាមានការបកស្រាយពីសមាជិកទាំងពីររូបហើយក្ដី ប៉ុន្ដែអ្នកគាំទ្រ និងមហាជននៅតែបញ្ចេញមតិស្ដីបន្ទោសដល់ខាងផលិតកម្ម HYBE និង Source Music ដែលមិនមើលខុសត្រូវចំពោះតារាឱ្យបានល្អ និងបណ្ដោយឱ្យអ្នកទាំងពីរញ៉ាំអាហារតិចពេក។ ស្របពេលជាមួយគ្នាដែរ ក៏មានមតិលើកឡើងថា ការបកស្រាយរបស់សមាជិកទាំងពីរគ្រាន់តែឱ្យអ្នកគាំទ្រ និងមហាជន ស្ងប់ចិត្តប៉ុណ្ណោះ ដោយខាងផលិតកម្មប្រហែលជាកំពុងបង្ខំឱ្យតមអាហារជ្រុលហួសហេតុពេកទើបមិនហ៊ានញ៉ាំអាហារផ្ដេសផ្ដាស ៕