កម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញា-មេរ៉ានៃកម្ពុជា វគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រកាលពីយប់មិញ ដែលរកបានម្ចាស់មកុដយ៉ាងស្រស់ស្អាត និងស័ក្ដិសមទាំងព្រម។ កញ្ញា ថាន រតនា ម្ចាស់មកុដ Miss Mera Cambodia មានរូបសម្រស់ស្រស់ស្អាត ស្រទន់មុខមានមន្តស្នេហ៍បែបនារីខ្មែរតែម្ដង។
ថាន រតនា បានឆ្លើយសំណួររបស់បេក្ខនារី ៣ រូបចុងក្រោយយ៉ាងល្អ ធ្វើឲ្យអ្នកទៅទស្សនាលាន់មាត់សរសើរ និងទះដៃគាំទ្រខ្លាំង។ MMC 12 បានឆ្លើយតបនឹងសំណួរថា «ប្រសិនបើកញ្ញាក្លាយជាម្ចាស់មកុដ Miss Mera ដំបូងគេនៅកម្ពុជា តើកញ្ញាចង់លើកឡើងអំពីបញ្ហាអ្វីនៅក្នុងសង្គមដែលត្រូវដោះស្រាយជាបន្ទាន់ ហើយកញ្ញានឹងត្រូវដោះស្រាយបញ្ហានោះដោយរបៀបណា?»
នាងបានឆ្លើយថា នាងនឹងលើកឡើងអំពីបញ្ហា ការឡើងថ្លៃមិនមែនស្តង់ដារ ដែលនេះជាចម្លើយកម្រមានអ្នកលើយកមកនិយាយ។ ក្រៅពីជាម្ចាស់មកុដ Miss Mera Cambodia ហើយ ថាន រតនា ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់ជាច្រើនបន្ថែមទៀតដែរ។
ចំណែកការរៀបចំកម្មវិធីបវរកញ្ញា-មេរ៉ានៃកម្ពុជា ដែលម្ចាស់កម្មវិធី គឺ សុខា ច័ន្ទ ហៅ Kate Cat ឃើញថាទទួលបានការសាទរ ព្រោះកម្មវិធីដំណើរការបានយ៉ាងរលូន ទាំងឆាក ទាំងភ្លើង និងម៉ូដសម្លៀកបំពាក់របស់បេក្ខជនទាំងអស់ ចេញមកមានភាពសមសួន។