រកឃើញហើយ ម្ចាស់មកុដដំបូងបំផុតបវកញ្ញា-មេរ៉ានៃកម្ពុជា ថាន រតនា
កម្មវិធី​ប្រកួត​បវរកញ្ញា-មេរ៉ា​នៃ​កម្ពុជា វគ្គ​ផ្ដាច់ព្រ័ត្រ​កាលពី​យប់មិញ ដែល​រក​បាន​ម្ចាស់​មកុដ​យ៉ាង​ស្រស់​ស្អាត និង​ស័ក្ដិសម​ទាំង​ព្រម។ កញ្ញា ថាន រតនា ម្ចាស់​មកុដ Miss Mera Cambodia មាន​រូប​សម្រស់​ស្រស់​ស្អាត ស្រទន់​មុខ​មាន​មន្ត​ស្នេហ៍​បែប​នារី​ខ្មែរ​តែម្ដង។
ថាន រតនា បាន​ឆ្លើយ​សំណួរ​របស់​បេក្ខនារី ៣ រូប​ចុងក្រោយ​យ៉ាង​ល្អ ធ្វើឲ្យ​អ្នក​ទៅ​ទស្សនា​លាន់​មាត់​សរសើរ និង​ទះដៃ​គាំទ្រ​ខ្លាំង។ MMC 12 បាន​ឆ្លើយតបនឹង​សំណួរ​ថា «ប្រសិនបើ​កញ្ញា​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​មកុដ Miss Mera ដំបូង​គេ​នៅ​កម្ពុជា តើ​កញ្ញា​ចង់​លើកឡើង​អំពី​បញ្ហា​អ្វី​នៅ​ក្នុង​សង្គម​ដែល​ត្រូវ​ដោះស្រាយ​ជា​បន្ទាន់ ហើយ​កញ្ញា​នឹង​ត្រូវ​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នោះ​ដោយ​របៀប​ណា?»
នាង​បាន​ឆ្លើយ​ថា នាង​នឹង​​លើកឡើង​អំពី​បញ្ហា ការ​ឡើង​ថ្លៃ​មិនមែន​ស្តង់ដារ ដែល​នេះ​ជា​ចម្លើយ​កម្រ​មានអ្នកលើ​យក​មក​​និយាយ​។ ក្រៅ​ពី​ជា​ម្ចាស់​មកុដ Miss Mera Cambodia ហើយ ថាន រតនា ក៏​ទទួល​បាន​ពាន​រង្វាន់​ជាច្រើន​បន្ថែម​ទៀត​ដែរ។
ចំណែក​ការ​រៀបចំ​កម្មវិធី​បវរកញ្ញា-មេរ៉ា​នៃ​កម្ពុជា ដែល​ម្ចាស់​កម្មវិធី គឺ សុខា ច័ន្ទ ហៅ Kate Cat ឃើញ​ថា​ទទួល​បាន​ការ​សាទរ ព្រោះ​​កម្មវិធី​ដំណើរ​ការ​បាន​យ៉ាង​រលូន ទាំង​ឆាក ទាំង​ភ្លើង និង​ម៉ូដ​សម្លៀកបំពាក់​របស់​បេក្ខជន​ទាំង​អស់ ចេញ​មក​មាន​ភាព​សម​សួន។