តារា Bollywood ឥណ្ឌា លោក Gagan Malik ដែលដើរតួអង្គជាព្រះពុទ្ធ បានមកទស្សនាប្រទេសកម្ពុជាម្ដងទៀតហើយ ជាមួយក្រុមភ្ញៀវទេសចរឥណ្ឌាជាច្រើននាក់។ ក្នុងការមកវិញម្ដងទៀតនេះ ក៏ដើម្បីជួយផ្សព្វផ្សាយពីសក្ដានុពលទេសចរណ៍ ហើយលោកក៏បានអំពាវនាវទេសចរអន្តរជាតិអាចហោះហើរត្រង់មកទស្សនាកម្ពុជាដោយផ្ទាល់ ខណៈកម្ពុជាបច្ចុប្បន្នមានព្រលានយន្តហោះថ្មីលំដាប់ពិភពលោក អាចទទួលជើងយន្តហោះគ្រប់ប្រភេទចុះចតបាន។
កាលពីអំឡុងខែ៣ ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លងទៅ តារាបូលីវូតឥណ្ឌាល្បីឈ្មោះរូបនេះ ត្រូវបានក្រសួងទេសចរណ៍កម្ពុជាជាទូតសុច្ឆន្ទៈរបស់កម្ពុជា ដើម្បីបានបន្តជួយផ្សព្វផ្សាយសក្ដានុពលទេសចរណ៍កម្ពុជាដ៏សម្បូរបែបទៅកាន់ប្រជាជនក្នុងពិភពលោកពិសេសប្រជាជនឥណ្ឌាតែម្ដង។
មកលើកនេះលោក Gagan Malik បានលើកឡើងថា នឹងទៅទស្សនាព្រះបរមរាជវាំង ហើយក៏ធ្វើដំណើរបន្តទៅកាន់ខេត្តសៀមរាប ព្រមទាំងចំណាយពេលនៅទីនោះ ២ ថ្ងៃ ដើម្បីទស្សនាអង្គរវត្ត និងកន្លែងដទៃទៀត។ សម្រាប់លោកគិតថា កម្ពុជាជាប្រទេសដ៏ស្រស់ស្អាត និងមានសុវត្ថិភាពក្នុងការមកទស្សនា។
តារាប្រុសវ័យ ៤៩ ឆ្នាំរូបនេះក៏បានអរគុណជ្រាលជ្រៅដល់ការទទួលស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្ដៅ ហើយអ្វីដែលលោកសង្កត់ធ្ងន់ គឺព្រលានថ្មីដ៏ស្រស់ស្អាត និងសំណង់ស្ថាបត្យកម្មដ៏អស្ចារ្យរបស់កម្ពុជា។ ជាចុងក្រោយ Gagan Malik បញ្ជាក់ថា កម្ពុជាសម្បូរទៅដោយកន្លែងស្អាតៗ សម្រាប់សម្រាកលំហែកាយយ៉ាងរីករាយ។
គួរបញ្ជាក់ថាកាលពីថ្ងៃ ១៩ ខែមីនា ២០២៥ កន្លងទៅ ឯកឧត្ដម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍បានអនុញ្ញាតឲ្យ GAGAN Malik តារាបូលីវូតល្បីឈ្មោះចូលចួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាលើការស្នើសុំគាំទ្រគម្រោងនៃកញ្ចប់ទស្សនកិច្ចបែបសាសនារបស់លោកពីបណ្ដាប្រទេសនានាជាពិសេសពីប្រទេសឥណ្ឌាមកកាន់កម្ពុជានារដូវកាលបៃតងនេះ។ នៅក្នុងជំនួបនោះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានកោតសរសើរចំពោះកិច្ចប្រឹងប្រែងផ្សព្វផ្សាយសក្តានុពលទេសចរណ៍កម្ពុជា កត្តាសុខសន្តិភាព ស្ថានភាពនយោបាយ សង្គម សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈ សុវត្ថិភាពទេសចរនៅកម្ពុជា៕