ដេត ស្រីនាឌ ដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួត Miss Lakamo Cambodia សង្ឃឹម ៨០-៨៥% គ្រងមកុដ
ក្រោយ​ប្រកាស​ថា​នឹង​ចូលរួម​កម្មវិធី​សម្រស់​ម្ដង​ទៀត ពេលនេះ​ដឹង​ហើយ​ថា ដេត ស្រីនាឌ បាន​ដាក់​ពាក្យ​ចូល​កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia ដែល​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​លោក​ស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន ម្ចាស់​ផលិតផល​ថែរក្សា​សម្រស់ Lakamo។
មុន​ដាច់​ឆ្នាំ​ចាស់ ផ្លាស់​ចូល​ឆ្នាំ​ថ្មី ២០២៥ ដេត ស្រីនាឌ ដែល​ជា​បវរកញ្ញា​ទទួល​បាន​ការ​រិះគន់​ខ្លាំង ព្រោះ​បោះបង់​ការ​តំណាង​ជាតិ​នៅ​ថ្ងៃ​ផ្ដាច់ព្រ័ត្រ បាន​បង្ហើប​ឲ្យ​ដឹង​ពី​បំណង​ចង់​វិល​មក​កាន់​សង្វៀន Beauty Pageant ដោយ​សុំ​ឱកាស​ពី​មហាជន​​ម្ដង​ទៀត ដើម្បី​បង្ហាញ​សមត្ថភាព និង​សម្រេច​ក្ដី​ស្រមៃ​របស់​ខ្លួន។ បើ​ទោះ​ជា​ការ​បង្ហោះ​សារ​សុំ​ឱកាស​បាន​ចូល​មក​ប្រកួត​ក្នុង​កម្មវិធី​បវរកញ្ញា​ម្ដង​ទៀត​មិន​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ពី​សំណាក់​មហាជន​ក្ដី តែ​កញ្ញា​នៅ​ជម្នះ និង​បាន​មក​ដាក់​ពាក្យ​ចូលរួម​ប្រកួត​កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia និង​ជាប់​ជា​បេក្ខភាព​ផ្លូវការ ២៥ រូប​ចុងក្រោយ​នៃ​កម្មវិធី។
លោកស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន ធ្លាប់​បាន​ឆ្លើយ​តប​នឹង​សំណួរ​​​ម្ដង​មក​ហើយ ក្នុង​កម្មវិធី​សន្និសីទកាសែត​​រៀបចំ​​កម្មវិធី​បវរកញ្ញា Miss Lakamo Cambodia កាលពី​ថ្ងៃ៣០ ខែ​វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លង​ទៅ​ថា ប្រសិនបើ ស្រីនាឌ ដាក់​ពាក្យ​ចូល​រួម​ប្រកួត តើលោកស្រី​ទទួល​យក​ដែរ ឬ​ទេ? ម្ចាស់​ប្រេន Lakamo បាន​បញ្ជាក់​ថា លោកស្រី​គឺ​ទទួល​គ្រប់​បេក្ខជន​ទាំងអស់ ឲ្យតែ​មាន​សមត្ថភាព គ្រប់​លក្ខខ័ណ្ឌ​ដែល​កម្មវិធី​តម្រូវ។
ថៅកែ Lakamo បាន​បញ្ជាក់​គ្រា​នោះ​ថា កម្មវិធី​ដែល​ខាង​លោកស្រី​រៀបចំ​ មិន​បាន​ប្រកាន់​អ្នក​ធ្លាប់​មាន​បទពិសោធន៍​ប្រកួត​អ្វី​ឡើយ។ សំខាន់​ពេល​ដាក់​ពាក្យ​មកកាន់​កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia មាន​សមត្ថភាព ​​ស័ក្ដិសម​នឹង​កម្មវិធី លោក​ស្រី​ទទួល​ទាំងអស់។ ម្ចាស់​សម្អាងការ​មយូរ៉ាហ្គោល​រូបនេះ ក៏​បាន​បញ្ជាក់​ត្រង់​ចំណុច​នេះ​ថា បើ​កម្មវិធី​លោកស្រី​ប្រកាស​មិន​ទទួល​បុគ្គល​នេះ ហើយ​ទទួល​តែ​បុគ្គល​នោះ គឺជា​ការ​រើសអើង​ហើយ។
សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​ខ្លួន​របស់ ដេត ស្រីនាឌ ក្នុង​កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia ធ្វើឲ្យ​គណៈកម្មការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ខ្លាំង​ដូចគ្នា។ ចំណែក ស្រីនាឌ សាមី​ខ្លួន​បាន​និយាយ​បកស្រាយ ការ​ដែល​ត្រឡប់​មក​ឆាក​បវរកញ្ញា​ម្ដង​ទៀត ព្រោះ​នាង​មិន​ទាន់​បាន​សម្រេច​គោលដៅ​ខ្លួន ដែល​ត្រូវ​តំណាង​ឲ្យ​ស្រ្តីខ្មែរដែល​មាន​សមត្ថភាព និង​ចំណេះដឹង ទើប​នាង​ត្រឡប់​មក​ប្រកួត​កម្មវិធី​ប្រកួតប្រជែង​សម្រស់​ម្ដងទៀត។
ស្រីនាឌ សង្ឃឹម​តែ ៨០ ទៅ ៨៥ ភាគរយប៉ុណ្ណោះ ​ក្នុង​ការ​ដណ្ដើម​មកុដ Miss Lakamo Cambodia ហើយ​មូលហេតុ​សង្ឃឹម​ប៉ុណ្ណេះ ព្រោះ​បេក្ខភាព​ដទៃ​សុទ្ធ​សឹង​តែ​មាន​សមត្ថភាព សម្រស់ និង​ខ្លាំង​ពូកែ​គ្រប់​ៗ​គ្នា។ មួយ​វិញ​ទៀត ស្រីនាឌ ក៏​សង្ឃឹម​ផង​ដែរ​ថា​កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia របស់​ដែល​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​កូន​ខ្មែរ គឺ​លោកស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន អាច​ស្ដារ​កេរ្តិ៍ឈ្មោះ​នាង​ឲ្យ​ប្រសើរ​ឡើង​វិញ​បាន​ដែរ។ កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia បាន​រក​ឃើញ​បេក្ខភាព​ផ្លូវការ​ទាំង ២៥ រូប ក្រោយ​បញ្ចប់​វគ្គ​ជម្រុះ​កាលពី​ថ្មី​ៗ​នេះ៕