ក្រោយប្រកាសថានឹងចូលរួមកម្មវិធីសម្រស់ម្ដងទៀត ពេលនេះដឹងហើយថា ដេត ស្រីនាឌ បានដាក់ពាក្យចូលកម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia ដែលបង្កើតឡើងដោយលោកស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន ម្ចាស់ផលិតផលថែរក្សាសម្រស់ Lakamo។
មុនដាច់ឆ្នាំចាស់ ផ្លាស់ចូលឆ្នាំថ្មី ២០២៥ ដេត ស្រីនាឌ ដែលជាបវរកញ្ញាទទួលបានការរិះគន់ខ្លាំង ព្រោះបោះបង់ការតំណាងជាតិនៅថ្ងៃផ្ដាច់ព្រ័ត្រ បានបង្ហើបឲ្យដឹងពីបំណងចង់វិលមកកាន់សង្វៀន Beauty Pageant ដោយសុំឱកាសពីមហាជនម្ដងទៀត ដើម្បីបង្ហាញសមត្ថភាព និងសម្រេចក្ដីស្រមៃរបស់ខ្លួន។ បើទោះជាការបង្ហោះសារសុំឱកាសបានចូលមកប្រកួតក្នុងកម្មវិធីបវរកញ្ញាម្ដងទៀតមិនទទួលបានការគាំទ្រពីសំណាក់មហាជនក្ដី តែកញ្ញានៅជម្នះ និងបានមកដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួតកម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia និងជាប់ជាបេក្ខភាពផ្លូវការ ២៥ រូបចុងក្រោយនៃកម្មវិធី។
លោកស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន ធ្លាប់បានឆ្លើយតបនឹងសំណួរម្ដងមកហើយ ក្នុងកម្មវិធីសន្និសីទកាសែតរៀបចំកម្មវិធីបវរកញ្ញា Miss Lakamo Cambodia កាលពីថ្ងៃ៣០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២៥ កន្លងទៅថា ប្រសិនបើ ស្រីនាឌ ដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួត តើលោកស្រីទទួលយកដែរ ឬទេ? ម្ចាស់ប្រេន Lakamo បានបញ្ជាក់ថា លោកស្រីគឺទទួលគ្រប់បេក្ខជនទាំងអស់ ឲ្យតែមានសមត្ថភាព គ្រប់លក្ខខ័ណ្ឌដែលកម្មវិធីតម្រូវ។
ថៅកែ Lakamo បានបញ្ជាក់គ្រានោះថា កម្មវិធីដែលខាងលោកស្រីរៀបចំ មិនបានប្រកាន់អ្នកធ្លាប់មានបទពិសោធន៍ប្រកួតអ្វីឡើយ។ សំខាន់ពេលដាក់ពាក្យមកកាន់កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia មានសមត្ថភាព ស័ក្ដិសមនឹងកម្មវិធី លោកស្រីទទួលទាំងអស់។ ម្ចាស់សម្អាងការមយូរ៉ាហ្គោលរូបនេះ ក៏បានបញ្ជាក់ត្រង់ចំណុចនេះថា បើកម្មវិធីលោកស្រីប្រកាសមិនទទួលបុគ្គលនេះ ហើយទទួលតែបុគ្គលនោះ គឺជាការរើសអើងហើយ។
សម្រាប់ការបង្ហាញខ្លួនរបស់ ដេត ស្រីនាឌ ក្នុងកម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia ធ្វើឲ្យគណៈកម្មការភ្ញាក់ផ្អើលខ្លាំងដូចគ្នា។ ចំណែក ស្រីនាឌ សាមីខ្លួនបាននិយាយបកស្រាយ ការដែលត្រឡប់មកឆាកបវរកញ្ញាម្ដងទៀត ព្រោះនាងមិនទាន់បានសម្រេចគោលដៅខ្លួន ដែលត្រូវតំណាងឲ្យស្រ្តីខ្មែរដែលមានសមត្ថភាព និងចំណេះដឹង ទើបនាងត្រឡប់មកប្រកួតកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងសម្រស់ម្ដងទៀត។
ស្រីនាឌ សង្ឃឹមតែ ៨០ ទៅ ៨៥ ភាគរយប៉ុណ្ណោះ ក្នុងការដណ្ដើមមកុដ Miss Lakamo Cambodia ហើយមូលហេតុសង្ឃឹមប៉ុណ្ណេះ ព្រោះបេក្ខភាពដទៃសុទ្ធសឹងតែមានសមត្ថភាព សម្រស់ និងខ្លាំងពូកែគ្រប់ៗគ្នា។ មួយវិញទៀត ស្រីនាឌ ក៏សង្ឃឹមផងដែរថាកម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia របស់ដែលបង្កើតឡើងដោយកូនខ្មែរ គឺលោកស្រី មាស ច័ន្ទដាលីន អាចស្ដារកេរ្តិ៍ឈ្មោះនាងឲ្យប្រសើរឡើងវិញបានដែរ។ កម្មវិធី Miss Lakamo Cambodia បានរកឃើញបេក្ខភាពផ្លូវការទាំង ២៥ រូប ក្រោយបញ្ចប់វគ្គជម្រុះកាលពីថ្មីៗនេះ៕