បើទោះជាការប្រកួត Miss Planet International 2024 បញ្ចប់ទៅហើយក៏ដោយ តែរឿងរ៉ាវមួយចំនួនមិនទាន់ចប់ទៅតាមកម្មវិធីឡើយ ទាំងខាងរៀបចំ និងកញ្ញា ដេត ស្រី នាឌ ដែលជាបេក្ខភាពបោះបង់ការប្រកួត ដែលនៅសល់តែប៉ុន្មានម៉ោងទៀតប៉ុណ្ណោះនឹងចប់ទៅហើយនោះ។
រូបភាព៖ FB Det Sreyneath
បើទោះជា ដេត ស្រីនាឌ ធ្លាប់បានបកស្រាយតាមរយៈវីដេអូខ្លីៗខ្លះរួចមកហើយក៏ដោយ ក៏មហាជននៅតែចង់ឲ្យនាងបកស្រាយ និងនិយាយពីមូលហេតុឲ្យបានច្បាស់លាស់។ ទីបំផុតអតីត Miss Planet Cambodia 2024 រូបនោះ បានឡើងក្នុងកម្មវិធីមួយ ដើម្បីបកស្រាយពីមូលហេតុដែលឈានដល់ការដកខ្លួន។ ប៉ុន្តែ ស្រីនាឌ មិនអាចបកស្រាយឲ្យមហាជនយល់ឡើយ បែរជាកាន់តែកើនឡើងការរិះគន់ទ្វេដងទៅវិញ។
កញ្ញា បានបកស្រាយទៅកាន់ពិធីការិនីនៃកម្មវិធីថា ការដកខ្លួនមកពីអ្នករៀបចំកម្មវិធីមិនឲ្យតម្លៃប្រជាជនខ្មែរ មានរឿងជាច្រើនកើតឡើងនៅពីក្រោយកម្មវិធី ដែលពាក្យនេះគ្មានអ្វីថ្មី ហើយធ្វើឲ្យគេនៅតែរិះគន់មិនឈប់។ អ្វីដែលមហាជនចង់ដឹងថា រឿងចម្រូងចម្រាសដែលនិយាយនោះជាអ្វីខ្លះ? បកស្រាយពីពាក្យ ពហិការ ដែលនាងបានបង្ហោះ។
វីដេអូបកស្រាយរបស់ ដេត ស្រីនាឌ មិនច្បាស់ មិនចំចំណុចក្នុងកម្មវិធីដែលនាងថា មិនប្រក្រតី វាមិនបានជួយឲ្យនាងរួចផុតពីការរិះគន់ តែវាបែរជាផ្ទុះការរិះគន់លើនាងឡើងវិញ ខណៈដែលរឿងសឹងតែស្ងប់ទៅហើយនោះ។ នៅពេលដែលនាងនិយាយឃ្លាថា «គេមើលងាយខ្មែរ» អ្នកតាមដានវិស័យប្រកួតប្រជែងសម្រស់ នៅតែមើលមិនឃើញពីចំណុចដែលគេមើលងាយ និងគិតថា នាងទាញខ្មែរធ្វើខែល។
អ្នកតាមដានសកម្មភាព Miss Planet International 2024 និង ដេត ស្រីនាឌ ពេលប្រកួត ភាគច្រើនគិតថា ទាំងផ្លូវកាយ ផ្លូវចិត្ត ទំនួលខុសត្រូវនាងមិនទាន់រឹងមាំ និងមិនមានភាពចាស់ទុំគ្រប់គ្រាន់ ក្នុងការតំណាងជាតិឡើយ ព្រោះស្ដាប់ការបកស្រាយប៉ុន្មានលើកហើយ នៅតែមិននិយាយឲ្យចំសាច់រឿងដំណើរដើមទងតែម្ដង ឬការនិយាយគ្មានកន្លែងណាដែលថាកំហុសធំរបស់កម្មវិធី។ តែទោះជាយ៉ាងណាក៏មានអ្នកគាំទ្រនាងមួយចំនួនតូច បានការពារ និងលើកទឹកចិត្ត ដេត ស្រីនាឌ ដែរ ព្រោះជឿជាក់លើកញ្ញា ក៏ដូចជាបញ្ហាដែល Miss Planet International បន្សល់ទុក ក្រោយចប់កម្មវិធី៕