សមាជិកកំពូលក្រុមចម្រៀងខេប៉ុប BTS, Suga បានចេញមុខសុំទោសជាផ្លូវការ កាលពីថ្ងៃ៧ ខែសីហា ពាក់ព័ន្ធករណីដែលរូបគេបើកបរយានយន្ត Scooter អគ្គិសនីទាំងកំពុងស្ថិតក្នុងស្ថានភាពស្រវឹង នៅទីក្រុងសេអ៊ូល។
ទីភ្នាក់ងាររបស់ក្រុម BTS គឺក្រុមហ៊ុន Big Hit Music បានឱ្យដឹងតាមរយៈសេចក្ដីថ្លែងការណ៍ថា Suga បានធ្វើដំណើរបានចម្ងាយប្រហែល ៥០០ ម៉ែត្រ ហើយក៏បានក្រលាប់ដួលឯកឯងនៅយប់ថ្ងៃទី៦ ខែសីហា។ ក្រោយមករូបគេត្រូវបានផាកពិន័យ និងដកហូតប័ណ្ណបើកបរ បន្ទាប់ពីប៉ូលីសបានវាស់ជាតិអាល់កុល។ សេចក្ដីថ្លែងការណ៍បញ្ជាក់ថាមិនមានអ្នករងគ្រោះ និងទ្រព្យសម្បត្តិណាមួយត្រូវបានខូចខាតនោះទេ។
គួរបញ្ជាក់ថា ក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង ជនល្មើសច្បាប់ចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ដោយបើកបរយានយន្ត Scooter ក្នុងស្ថានភាពស្រវឹង និងបង្ករបួសស្នាមដល់អ្នកដទៃ អាចប្រឈមនឹងការផ្ដន្ទាទោស។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា បច្ចុប្បន្ន សមាជិក BTS រូបនេះកំពុងបំពេញកាតព្វកិច្ចយោធាក្នុងនាមជាមន្ត្រីបម្រើសេវាសង្គម។ ពាក់ព័ន្ធករណីនេះ សមាគមកម្លាំងយោធាកូរ៉េបានបញ្ជាក់ក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍ដាច់ដោយឡែកថានឹងមិនមានការដាក់ពិន័យបន្ថែមណាមួយចំពោះ Suga នោះទេ ដោយសារហេតុការណ៍នេះបានកើតឡើងក្រៅម៉ោងការងារ។
ក្រោយវីដេអូពីកាមេរ៉ាសុវត្ថិភាពបានបែកធ្លាយនិងមានការចែករំលែកជាច្រើន Suga ក៏បានបង្ហោះសេចក្តីថ្លែងការណ៍សុំទោស នៅលើ Weverse ដែលជាវេទិកាអ្នកគាំទ្ររបស់ HYBE ។
តារាវ័យ ៣១ឆ្នាំរូបនេះបានរៀបរាប់ថា៖ “ខ្ញុំបានដួលពេលចត Scooter មុខផ្ទះ ហើយប៉ូលីសនៅបរិវេណនោះក៏បានឱ្យខ្ញុំធ្វើតេស្តជាតិអាល់កុល។ ជាលទ្ធផល ខ្ញុំត្រូវបានពិន័យ និងដកហូតប័ណ្ណបើកបរ។ គ្មាននរណាម្នាក់រងរបួស ឬខូចខាតអ្វីឡើយ ប៉ុន្តែវាជាទំនួលខុសត្រូវរបស់ខ្ញុំ ហើយខ្ញុំគ្មានលេសដោះសាអ្វីទេ។ ខ្ញុំចង់ទទួលស្គាល់កំហុស និងសុំទោសអ្នកទាំងអស់គ្នាដែលឈឺចាប់ដោយសារទង្វើខុសរបស់ខ្ញុំ។ ខ្ញុំនឹងប្រុងប្រយ័ត្ន មិនឲ្យមានរឿងនេះកើតឡើងទៀតឡើយនៅថ្ងៃខាងមុខ” ៕