កាលពីអំឡុងសប្ដាហ៍មុន សមាគមសិល្បករខ្មែរ សហការជាមួយ តារា ថុង ដែលជាអ្នករៀបចំកម្មវិធីសិល្បៈ វប្បធម៌ខ្មែរនៅលើប៉ារីស បានជួបពិភាក្សា និងចុះកុងត្រាអំពីការអញ្ជើញសិល្បករខ្មែរទៅសម្ដែងនៅ បារាំង នាគ្រាចុងឆ្នាំនេះ។
ពេលនេះបញ្ជីឈ្មោះតារាខ្មែរដែលត្រូវទៅសម្ដែងនៅបារាំង បានចេញប្រកាសហើយ គឺមាន ៥ រូប ដែលជាសិល្បករនៅក្នុងផលិតកម្មបារមី។ តារាប្រុសស្រីល្បីៗទាំង ៥ ដួង នឹងទៅចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍ប្រគំតន្ត្រីដ៏អស្ចារ្យ យ «BARAMEY IN PARIS: VannDa, Vanthan, Norith, YuuHai & Suzana» ដែលនឹងធ្វើឡើងនៅ សាលប្រគំតន្ត្រី Salle Pleyel ក្នុងទីក្រុងប៉ារីស ប្រទេសបារាំង នៅថ្ងៃ១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ខាងមុខនេះ។
ព្រឹត្តិការណ៍នោះនឹងក្លាយជាប្រវត្តិសាស្ត្រថ្មីមួយសម្រាប់តន្ត្រីខ្មែរ ហើយ យ «BARAMEY IN PARIS: VannDa, Vanthan, Norith, YuuHai & Suzana» នេះអាចកើតឡើងបានតាមរយៈកិច្ចសហការ ពិសេសរវាងផលិតកម្មបារមី ជាមួយសមាគមសិល្បករខ្មែរ និងលោក តារា ថុង ដែលនឹងនាំឲ្យសិល្បករខ្មែរបានឡើងសម្ដែងលើឆាកដ៏ធំ និងល្បីល្បាញនៅអឺរ៉ុប។ ដោយមានក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្ប គាំទ្រពីក្រោយយ៉ាងពេញទំហឹង។
សម្រាប់សំបុត្រ Early Bird នឹងចាប់ផ្ដើមដាក់លក់នៅថ្ងៃចន្ទ ទី៣ ខែវិច្ឆិកា វេលាម៉ោង ១២ ថ្ងៃត្រង់ (GMT+1)! ដោយចំនួនសំបុត្រមានកំណត់ ដូចនេះហើយប្រជាជនខ្មែរដែលរស់នៅប្រទេសបារាំងមានឱកាសក្នុងការជួបសិល្បករខ្មែរដែលមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីល្បាញទាំងនៅក្នុង និងក្រៅប្រទេសទាំង ៥ រូបនេះ។ វាមិនត្រឹមជាការប្រគំតន្ត្រី នេះគឺជានិមិត្តរូបនៃមោទនភាពជាតិ ស្មារតីសាមគ្គី និងក្តីសង្ឃឹមរបស់កូនខ្មែរ។ ចូលរួមដើម្បីទទួលយកបទពិសោធដ៏តន្ត្រីដែលអស្ចារ្យ ហើយក្លាយជាចំណែកមួយនៃពេលវេលាដ៏មានន័យនេះទាំងអស់គ្នា។
លោក តារា ថុង ឬអ្នកនៅក្រៅប្រទេសស្គាល់លោកថា Dara Sabay បានប្រាប់ AMS Infotainment ឲ្យដឹងថា គម្រោងនាំសិល្បកររបស់បារមីមកសម្ដែងឲ្យប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរដែលរស់នៅប្រទេសបារាំង ប្រើពេលប្រហែល ២ ឆ្នាំឯណោះ ហើយកិច្ចការទាំងនេះធ្វើឲ្យលោកមានមោទនភាពជាខ្លាំង ហើយរឿងទាំងនេះធ្វើដើម្បីជាតិមាតុភូមិ។
គួរបញ្ជាក់ថាឆ្នាំ ២០២៥ តារារបស់បារមីទាំង ៥ រូប រួមមាន វណ្ណដា, វណ្ណថាន, ហ្សាណា, នរិទ្ធ និង យូហៃ ក៏បានទៅសម្ដែងនៅអាមេរិកផងដែរ ដែលចាត់ទុកថាជាភាពជោគជ័យនៃតារាប្រុសស្រីវ័យក្មេង និងពោរពេញដោយសមត្ថភាពទាំងនេះ៕