បវរកញ្ញាភេទទី៣ កម្ពុជា ៥ រូប ស្រស់ស្អាតខ្លាំងមិនចាញ់នារីពិតៗ
ដូចដឹងហើយថា ក្នុងវិស័យប្រកួតប្រជែងសម្រស់សព្វថ្ងៃ ក៏មានការប្រកួតប្រជែងសម្រស់បវរកញ្ញាភេទទី៣​ផងដែរ។ ដ្បិតការប្រកួតប្រជែងសម្រស់បវរកញ្ញាភេទទី៣កម្ពុជា (Miss Queen Cambodia) ដើរទៅមុខយឺតជាងគេបន្តិចក៏ពិតមែន តែការប្រកួត Miss Queen Cambodia ប៉ុន្មានឆ្នាំនេះ ទទួលបានចាប់អារម្មណ៍ខ្លាំងពីមហាជន និងអ្នកស្នេហាវិស័យ Beauty Pageant ទៀតផង។ បើនិយាយពីសម្រស់ និងចំណេះដឹងវិញនោះ បវរកញ្ញាភេទទី៣ កម្ពុជា ពិតជាស្រស់ស្អាតខ្លាំង មើលសឹងមិនតែមិនដឹងបានជាស្ត្រីកែភេទនោះទេ រីឯចំណេះដឹងទូទៅក៏ល្អ ភាសាក៏អាចប្រើប្រាស់ក្នុងប្រកួតប្រជែងបាន។
មកស្គាល់មុខបវរកញ្ញាភេទទី៣កម្ពុជា ៥ រូប ដែលស្រស់ស្អាតខ្លាំងមិនខ្លាំងមិនចាញ់នារីពីធម្មជាតិ៖
. លាង សុធា ហៅ ប៉ុប ពី៖ ប៉ុប ពី ជាតារាភេទទី៣ កម្ពុជា ដំបូងគេបង្អស់ ដោយនាងបានចូលរួមប្រកួតបវរកញ្ញាភេទី៣ដំបូងគេឈ្មោះថា «នាទីចុងក្រោយ» រៀបចំឡើងដោយស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍ជាតិកម្ពុជា (ទទក) នៅអំឡុងឆ្នាំ២០០២។
. ម៉ានីកា៖ ម៉ានីកា ជាជយលាភីលេខ១ ក្នុងកម្មវិធីកញ្ញាឯកភេទទី៣ The Classic Night ដែលរៀបចំឡើងនៅក្នុងឆ្នាំ ២០១៦។
.  សុខ ប៉ូលីន ហៅ សៃហ្វុន៖ សៃហ្វុន ជាបវរកញ្ញាភេទទី៣ កម្ពុជា ឆ្នាំ ២០២០ ដោយនាងបានទម្លាក់បេក្ខភាពជើងខ្លាំងជាច្រើនរូបក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងសម្រស់ Miss Queen Cambodia 2020  រៀបចំ​ឡើងដោយក្រុមហ៊ុន CIM ក្នុងឆ្នាំ២០២០។ សៃហ្វុន បានតំណាងឱ្យកម្ពុជាទៅចូលរួមប្រកួតប្រជែងកម្មវីធី Miss International Queen 2022 នៅប្រទេសថៃ កាលពីឆ្នាំ ២០២២ ជាលទ្ធផលនាងទទួលបានចំណាតថ្នាក់ Top11 ចុងក្រោយ និងពាន Miss Photogenic។
. វ៉ាន់ ប៊ី៖ វ៉ាន់ ប៊ី ជាបវរកញ្ញាភេទទី៣ កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២១&២០២២ ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងសម្រស់ Miss Queen Cambodia 2022 រៀបចំឡើងដោយក្រុមហ៊ុន CIM ក្នុងឆ្នាំ២០២២។ Miss Queen Cambodia 2022 រូបនេះ នឹងតំណាងឱ្យកម្ពុជាចេញទៅប្រកួតកម្មវិធី Miss International Queen 2022 នៅប្រទេសថៃ នៅអំឡុងខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ ខាងមុខនេះ។
. ម៉ៃយ៉ា៖ មៃយ៉ា ដណ្តើមបានជោគជ័យជាបវរកញ្ញាភេទទីបីកម្ពុជាឆ្នាំ២០២៣ ក្នុងកម្មវីធី Miss Queen Cambodia 2023 ដែលទើបបញ្ចប់ទៅកាលពីដើមខែមីនានេះ។ បើទោះបីជាមានភាពចម្រូងចម្រាស់ខ្លះៗបានកើតឡើងក្រោយចប់ការប្រកួតក៏ពិតមែន តែ ម៉ៃយ៉ា នៅតែរក្សាជំហររឹងមាំ និងប្រឹងប្រែងដុះខាតសមត្ថភាពខ្លួនឯង ដើម្បីត្រៀមចេញទៅប្រកួតនៅឆាកអន្តរជាតិនាពេលដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ៕