ទីបំផុតរឿងរបស់កាហ្សាក់ស្ថាន ដែលមកថតនៅទឹកដីអង្គរចេញ Trailer ហើយកំណត់យកថ្ងៃ ២៤ ខែនេះ​ចាក់បញ្ចាំងជាផ្លូវការ
ខ្សែភាពយន្ត Kazakh Vibe ដែលជាស្នាដៃរួមគ្នារវាងផលិតកម្ម DAUBAY របស់សាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន និងផលិតកម្ម KUDU Studios របស់ប្រទេសកម្ពុជា ​បានបញ្ចេញនូវ Trailer ដំបូង ដោយមានបង្ហាញពីទេសភាពប្រាសាទបុរាណខ្មែរលើទឹកដីសៀមរាបអង្គរ។
យោងតាមគណនីហ្វេសប៊ុក Nathan Nathan ដែលជាអ្នកដឹកនាំភាពយន្តជនជាតិខ្មែរ ​និងត្រូវជាជំនួយការដឹកនាំរឿងទី២ របស់ភាពយន្តមួយចំណងជើងនេះ បានរៀបរាប់ថា ភាពយន្តចំណងជើងខាងលើបានផ្ដិតយកទេសភាពពីតំបន់ទេសចរណ៍លើទឹកដីខេត្តសៀមរាបរហូតដល់ទៅ ៩៥ ភាគរយនៃសាច់រឿង បន្ថែមដោយទិដ្ឋភាព​ទីក្រុងភ្នំពេញ និងប្រទេសកាហ្សាក់ស្ថាន។
ជាក់ស្ដែង ភាពយន្តដំបូងរបស់សាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថាន ដែលថតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា បាននិយាយពីដំណើរកម្សាន្តរបស់គូស្នេហាចំនួន ៥ គូ មកកាន់ប្រទេសកម្ពុជា​ ដោយតារាសម្ដែងល្បីៗ ១០រូប រួមទាំងក្រុមការងារបានធ្វើដំណើរមកដល់ប្រទេសកម្ពុជាតាំងតែពីថ្ងៃទី១០ ខែមករា នឹងចំណាយពេលថតប្រមាណ ២០ ថ្ងៃនៅក្នុងខេត្តសៀមរាប ខេត្តព្រះសីហនុ និងទីក្រុងភ្នំពេញ។
ភាពយន្តរឿង Kazakh Vibe ក៏ទទួលបានការជ្រោមជែង និងគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងពីក្រសួងវប្បធម៌ និងវិចិត្រសិល្បៈ ក្រសួងទេសចរណ៍ នាយកដ្ឋានភាពយន្ត និងអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា។ តួយ៉ាង កាលពីថ្ងៃទី១៩ ខែមេសានេះ ឯកឧត្តម​ ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា ក៏បានអញ្ចើញចូលរួមសម្ពោធភាពយន្តរឿងនេះ នៅឯទីក្រុង Almaty សាធារណរដ្ឋកាហ្សាក់ស្ថានផងដែរ៕