កម្ពុជាឈ្នះមេដាយជិត ២០ គ្រឿង ពីការ​ប្រកួត​កីឡា​រាំ​ជើង​ឯកអាស៊ី និង​ជើងឯក​អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ២០២៥ នៅវៀតណាម
អត្តពលិក​កម្ពុជា​ទទួល​បាន​មេដាយ ១៨ គ្រឿង​ពី​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​កីឡា​រាំ​ជើង​ឯកអាស៊ី និង​ជើងឯក​អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ឆ្នាំ ២០២៥ (WDSF Asian-South East Asian Championship 2025) នៅ​ប្រទេស​វៀតណាម​កាលពី​ពេល​ថ្មី​ៗ។ នេះ​បើ​យោង​តាម​ការ​បញ្ជាក់​ពី​សំណាក់​សហព័ន្ធកីឡារាំកម្ពុជា លើ​បណ្ដាញ​សង្គម។
ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​កីឡា​រាំ​ជើងឯក​អាស៊ី និង​ជើង​ឯក​អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ឆ្នាំ ២០២៥ (WDSF Asian-South East Asian Championship 2025) នៅ​វៀតណាម ដែរប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី៩ ដល់ថ្ងៃទី១៣ ខែ​កក្កដា ឆ្នាំ ២០២៥ ដោយ​មាន​អត្តពលិក​ចូលរួម​ប្រកួត​ប្រហែល ៣០០០ នាក់ មកពី ៣៧ ប្រទេស ក្នុង​នោះ​កម្ពុជា​បាន​បញ្ជូន​ប្រតិភូ គ្រូ​បង្វឹក និង​អត្តពលិក​សរុប ២១នាក់។ នេះ​ជា​ការ​លើក​ឡើង​លោកស្រី ហង់ ស៊ីមន អគ្គលេខាធិការ​សហព័ន្ធ​កីឡារាំ​កម្ពុជា។
លោកស្រី​អគ្គលេខាធិការ​បាន​បញ្ជាក់​ថា លទ្ធផល​នៃ​ការ​ប្រកួត​កីឡា​រាំ​ជើងឯក​អាស៊ី និង​ជើង​ឯក​អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ឆ្នាំ២០២៥ (WDSF Asian-South East Asian Championship 2025) នៅ​ទីក្រុង​ហូជីមិញ ប្រទេស​វៀតណាម ក្រុម​កីឡា​រាំ​ជម្រើស​ជាតិ​កម្ពុជា ទទួល​បាន​មេដាយ​សរុប ១៨ គ្រឿងរួមមាន មេដាយមាស ៣ គ្រឿង, ប្រាក់ ៤ គ្រឿង និង​សំរឹទ្ធ ១១ គ្រឿង។
ក្រោយ​បញ្ចប់​បេសកកម្ម​ជិត ១សប្ដាហ៍ ប្រតិភូ គ្រូ​បង្វឹក និង​កីឡាករ-កីឡា​ការិនី​ទាំងអស់ បាន​ត្រឡប់​មកដល់មាតុភូមិវិញ ដោយសុវត្ថិភាព កាលពីល្ងាចថ្ងៃ​១៤ ខែ​កក្កដា​កន្លង​ទៅ ដោយ​ទទួល​បាន​ការ​ស្វាគមន៍​ពី​សំណាក់​លោកស្រី ញ៉ែម មរកត រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងកិច្ចការនារី និង​ជា​ប្រធាន​សហព័ន្ធ​កីឡា​រាំ​កម្ពុជា ព្រមទាំង​ថ្នាក់ដឹកនាំសហព័ន្ធផ្សេងទៀត៕