ស្ថិតក្នុងទម្រង់អគាររចនាបថបែបខ្មែរ និងមានទីតាំងនៅក្រុងសៀមរាប មជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលសិប្បកម្ម «សច្ចៈ» គឺជាមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលសិប្បកម្មកម្ពុជា ដែលមានផលិតដោយដៃច្រើន រួមទាំងហាងកាហ្វេ និងទេសភាពដ៏ស្រស់ស្អាត ដែលទេសចរអាចទៅទស្សនា កម្សាន្តបានដោយឥតគិតថ្លៃទៀតផង។
មជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលសិប្បកម្មកម្ពុជា «សច្ចៈ» ត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយស្ថាបនិកជនជាតិ បារាំងគឺលោក Pierre Andre ROMANO និងលោកស្រី Anne Laure BARTENAY ដោយមានការចូលរួមសហការជាមួយនឹងវិនិយោគិនកម្ពុជាដែលបានចាប់ផ្ដើមបើកដំណើរការផ្លូវការកាលពីចុងឆ្នាំ២០២២។
បើតាម កញ្ញា បុប្ផា ដែលជាប្រធានផ្នែកទីផ្សារនៃមជ្ឈមណ្ឌល ១នេះបានឲ្យដឹងថា បច្ចុប្បន្ននេះ មជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលសិប្បកម្មកម្ពុជា «សច្ចៈ» មានរោងជាងចំនួន ៦ដែលធ្វើពីឬស្សី ដែលធ្វើលើជំនាញផ្សេងៗគ្នាចំនួន ១១ រួមមាន៖ តម្បាញសូត្រ កាត់ដេរ ចម្លាក់ឈើ ចម្លាក់ថ្ម កុលលាភាជន៍ គំនូរទឹក/ប្រេង ត្រ័ក្សណ៍ខ្មុក ការតម្បាញប្រភេទសរសៃរធម្មជាតិ (ផ្អាក់ ក្ដៅ កំប្លោក) ចម្លាក់ស្បែក គ្រឿង ប្រាក់ និងជាងឈើ។
ក្នុងនោះនោះកញ្ញាបញ្ជាក់ថា «សច្ចៈ» មានសិប្បករប្រមាណជាង ៥០ នាក់ដោយសិប្បករទាំងអស់ជាសិប្បករឯករាជ្យ ដោយពួកគាត់រស់នៅជាយក្រុងដូចជាស្រុកពួក និងស្រុកប្រាសាទបាងជាដើម ហើយរាល់ពេលដែលទេសចរទៅទស្សនាកម្សាន្ត ពួកគេក៏អាចសាកស្បងធ្វើ ឬសំណេះសំណាលជាមួយសិប្បករផ្ទាល់ផងដែរ។
គួរជម្រាបថា មជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលសិប្បកម្មកម្ពុជា «សច្ចៈ» បើកឱ្យចូលទស្សនាដោយសេរីចាប់ពីម៉ោង ៨ ព្រឹករហូតដល់ម៉ោង ៧ ល្ងាច ព្រមទាំងអនុញ្ញាត្តឲ្យទេសចរចូលទស្សនាតាមរោងជាងនីមួយៗ និងមានទីតាំងស្ថិតនៅលើផ្លូវសាលា BBU ក្បាលដីលេខ ២៥៦ ភូមិ ថ្មី សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ក្រុង/ខេត្តសៀមរាបទល់មុខនិងហាងសមភាពថ្មីប្រមាណជា៥នាទីពីក្នុងក្រុង៕