Top 8 Keyword Challenge នៃ Miss Universe Cambodia 2025 ដែលអាចចូលទៅកាន់វគ្គ Debate
Miss Universe Cambodia 2025 ចម្រាញ់​បាន​បេក្ខនារី​ជើង​ខ្លាំង ៨ រូប ដែល​អាច​ឆ្លង​ផុត​វគ្គ​ប្រកួត ពាក្យគន្លឹះ ឬ Keyword Challenge។ ការ​បកស្រាយ​របស់​បេក្ខភាព​ទាំង ២០ នាក់ សុទ្ធតែ​ធ្វើ​បាន​ល្អ និង​មាន​ភាព​រស់រវើក ហើយ​ក៏​ទទួល​បាន​ការ​ពេញ​ចិត្ត​ពី​សំណាក់​អ្នក​ចូល​រួម​ទស្សនា ព្រម​ទាំង​គណៈកម្មការ​ផង​ដែរ។
ក្រោយ​រក​ឃើញជើង​ខ្លាំង ៨ រូប​ហើយ អ្នក​ទាំង​នោះ​មិន​ទាន់​ចប់​បេសកកម្ម​ឡើយ ដោយ​បេក្ខភាព​ឈ្នះ​ពី​វគ្គ Keyword Challenge នឹង​បែងចែក​ជា ២ ក្រុម ហើយ​ក៏​នឹង​បន្ត​ទៅ​កាន់​វគ្គ Debate Challenge នៅ​សប្ដាហ៍​ក្រោយ។
ងាក​មក​មើល​ពី​បេក្ខភាព Miss Universe Cambodia 2025 ដែល​បាន​ជាប់​ក្នុង​វគ្គ Keyword Challenge មាន​ដូចជា ថៃ នារីសុជាតា MUC07, រ៉េត ស្រីនាថ MUC01, ចាន់ ម៉ាលីស MUC09, ពេជ្រ វត្តីសារ់ាវឌ្ឍី MUC19, សុខគា គីមលាង MUC15, ហ៊ុន ស្រីខួច MUC11, ដន បញ្ញា MUC04 និង សៅ ពេជ្រម៉ារីណា MUC02។
ការបកស្រាយ ការប្រកួតប្រជែងពាក្យគន្លឹះ (Keyword Challenge) របស់​បេក្ខនារី​ទាំងអស់ គឺ​ពឹង​លើ​ការ​ចាប់​សន្លឹក​ឆ្នោត​ដោយ​ខ្លួនឯង ហើយ​ពិធី​ករ​គឺជា​អ្នក​អានសំណួរ និងមាន​រយៈពេល​ឆ្លើយ​ម្នាក់​ៗ​មាន​ត្រឹម ១ នាទី​តែ​ប៉ុណ្ណោះ។ Topic ផ្សេង​ៗ​គ្នា ក្នុង​នោះ
• រ៉េត ស្រីនាថ «The UN Sustainable Goal»
• សៅ ពេជ្រម៉ារីណា «LGBTQ Community»
• ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌ្ឍី «Cancel Culture»
• ហ៊ុន ស្រីខួច «Access to Education»
• ថៃ នារីសុជាតា «Media Literacy»
• សុខគា គីមលាង «Artificial Intelligence»
• ដន បញ្ញា «Angkor Sangkrantra»
• ចាន់ ម៉ាលីស «Cyber Bully»
គួរ​បញ្ជាក់​ថា បេក្ខជន​ទាំង ២០ នៃ Miss Universe Cambodia 2025 កាន់តែ​ខ្លាំង​ឡើង​ពី​មួយ​វគ្គ​ទៅ​មួយ​វគ្គ ហើយ​ក៏​នៅ​សល់​ការ​ប្រកួត​ប្រជែង​ជាច្រើន​ទៀត​ដែរ ទម្រាំ​ដល់​ថ្ងៃ​ប្រកួត​បឋម និង​វគ្គ​ផ្ដាច់ព្រ័ត្រ៕