Miss Universe Cambodia 2025 ចម្រាញ់បានបេក្ខនារីជើងខ្លាំង ៨ រូប ដែលអាចឆ្លងផុតវគ្គប្រកួត ពាក្យគន្លឹះ ឬ Keyword Challenge។ ការបកស្រាយរបស់បេក្ខភាពទាំង ២០ នាក់ សុទ្ធតែធ្វើបានល្អ និងមានភាពរស់រវើក ហើយក៏ទទួលបានការពេញចិត្តពីសំណាក់អ្នកចូលរួមទស្សនា ព្រមទាំងគណៈកម្មការផងដែរ។
ក្រោយរកឃើញជើងខ្លាំង ៨ រូបហើយ អ្នកទាំងនោះមិនទាន់ចប់បេសកកម្មឡើយ ដោយបេក្ខភាពឈ្នះពីវគ្គ Keyword Challenge នឹងបែងចែកជា ២ ក្រុម ហើយក៏នឹងបន្តទៅកាន់វគ្គ Debate Challenge នៅសប្ដាហ៍ក្រោយ។
ងាកមកមើលពីបេក្ខភាព Miss Universe Cambodia 2025 ដែលបានជាប់ក្នុងវគ្គ Keyword Challenge មានដូចជា ថៃ នារីសុជាតា MUC07, រ៉េត ស្រីនាថ MUC01, ចាន់ ម៉ាលីស MUC09, ពេជ្រ វត្តីសារ់ាវឌ្ឍី MUC19, សុខគា គីមលាង MUC15, ហ៊ុន ស្រីខួច MUC11, ដន បញ្ញា MUC04 និង សៅ ពេជ្រម៉ារីណា MUC02។
ការបកស្រាយ ការប្រកួតប្រជែងពាក្យគន្លឹះ (Keyword Challenge) របស់បេក្ខនារីទាំងអស់ គឺពឹងលើការចាប់សន្លឹកឆ្នោតដោយខ្លួនឯង ហើយពិធីករគឺជាអ្នកអានសំណួរ និងមានរយៈពេលឆ្លើយម្នាក់ៗមានត្រឹម ១ នាទីតែប៉ុណ្ណោះ។ Topic ផ្សេងៗគ្នា ក្នុងនោះ
- រ៉េត ស្រីនាថ «The UN Sustainable Goal»
- សៅ ពេជ្រម៉ារីណា «LGBTQ Community»
- ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌ្ឍី «Cancel Culture»
- ហ៊ុន ស្រីខួច «Access to Education»
- ថៃ នារីសុជាតា «Media Literacy»
- សុខគា គីមលាង «Artificial Intelligence»
- ដន បញ្ញា «Angkor Sangkrantra»
- ចាន់ ម៉ាលីស «Cyber Bully»
គួរបញ្ជាក់ថា បេក្ខជនទាំង ២០ នៃ Miss Universe Cambodia 2025 កាន់តែខ្លាំងឡើងពីមួយវគ្គទៅមួយវគ្គ ហើយក៏នៅសល់ការប្រកួតប្រជែងជាច្រើនទៀតដែរ ទម្រាំដល់ថ្ងៃប្រកួតបឋម និងវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រ៕